Голова Венеціанської комісії: Люстрацію треба призупинити, закон доопрацювати

Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо вважає, що люстрацію в Україні слід призупинити з тим, щоб доопрацювати закон «Про очищення влади»
Depo.Влада
3 лютого 2015 15:37
ФОТО: depo.ua
Голова Венеціанської комісії: Люстрацію треба призупинити, закон доопрацювати
Голова Венеціанської комісії: Люстрацію треба призупинити, закон доопрацювати

Необхідність внесення змін до Конституції та доопрацювання закону про люстрацію були у центрі обговорення під час зустрічі президента Петра Порошенка з делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) на чолі з її головою Джанні Букіккіо, повідомляє прес-служба голови держави, передає depo.ua.

Говорячи про закон «Про оновлення влади» Букіккіо зауважив, що це «поганий закон», і Венеціанська комісія дуже критична в оцінках щодо нього. «Але ми дійшли спільної думки у дискусіях з вашими представниками, з міністром юстиції і домовились спільно працювати над його доопрацюванням та приведенням цього закону у відповідність з європейськими стандартами», - зазначив він. Голова Венеціанської комісії також висловив думку, що процес люстрації варто було б призупинити та спершу доробити відповідний закон.

Президент зазначив, що думка експертів Венеціанської комісії є дуже важливою для України.

Разом з тим, голова Венеціанської комісії запевнив, що його інститут готовий допомогти Україні у напрацюванні законодавства. «Ми будемо працювати настільки швидко, наскільки це можливо», - сказав Букіккіо і зазначив, що вже наступного тижня до України прибуде делегація експертів Венеціанської комісії, яка проведе низку зустрічей, зокрема у міністерстві юстиції.

Крім того, Букіккіо високо оцінив пропозицію президента створити конституційну комісію для комплексного напрацювання необхідних змін до Конституції та запропонував включити до її складу члена ВК, колишнього прем'єр-міністра Польщі, експерта у галузі конституційного права Анну Сухоцьку. Як наголосив Букіккіо, глибинні зміни законодавства не можуть бути зроблені без змін Конституції.

Венеціанська комісія готова також дати експертний висновок щодо законопроекту з судової реформи, щойно узгоджений законопроект буде опрацьовано у Верховній Раді, а також змін до Конституції щодо децентралізації влади. Букіккіо зазначив, що децентралізаційні поправки потрібно вносити якомога швидше у рамках конституційної комісії, враховуючи необхідність законодавчого забезпечення проведення місцевих виборів.

Як повідомляв depo.ua, 9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про очищення влади», прийнятий Верховною Радою 16 вересня.

Раніше Букіккіо заявив, що закон про люстрацію «дуже поганий», і українська влада погодилася його змінити впродовж трьох місяців.