«Поганий» закон про люстрацію змінять за три місяці - Венеціанська комісія

Закон про люстрацію «дуже поганий», і українська влада погодилася його змінити протягом трьох місяців
Depo.Влада
12 грудня 2014 16:17
ФОТО: depo.ua
«Поганий» закон про люстрацію змінять за три місяці - Венеціанська комісія
«Поганий» закон про люстрацію змінять за три місяці - Венеціанська комісія

Про це заявив в інтерв'ю УНІАН президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо після засідання, на якому були зроблені проміжні висновки щодо даного документа.

«Основний висновок полягає в тому, що українська влада довела намір співпрацювати з ВК і перегляне закон про люстрацію, щоб отримати новий, внесе поправки відповідно до української Конституції та європейських стандартів. Це великий успіх», - сказав Букіккіо.

Він констатував, що текст закону має бути істотно покращено, і українська влада погодилася з тим, що це має бути зроблено швидко і в співпраці з Венеціанською комісією.

Букіккіо вважає, що в кінці січня, швидше за все, в Києві, відбудеться нова зустріч за участю представників української влади та членів Венеціанської комісії з метою переглянути закон за три місяці.

Однак, за словами Букіккіо, документ залишається в силі. Він висловив сподівання, що українська влада не буде продовжувати люстрацію до того часу, поки в закон не внесуть зміни.

Голова Венеціанської комісії вважає, що ті, до кого закон про люстрацію вже застосований, після поправок до закону «отримають новий шлях, щоб, можливо, змінити заходи, які були застосовані проти них».

Як повідомляв ДеПо, Венеціанська комісія зробила проміжний висновок стосовно українських законів про люстрацію: документ не відповідає європейським стандартам. У Венеціанській комісії відстоювали цей закон міністр юстиції Павло Петренко і депутати з правлячої коаліції.