Гарасмент в армії та стрілянина по журналістах в Херсоні: Топ-5 новин дня

Найважливіші новини п'ятниці, 18-го січня

Гарасмент в армії та стрілянина по журна…

Depo.ua наводить п'ять головних новин, які зробили цю п'ятницю.

Стрілянина по журналістах в Херсоні

Прес-клуб газети "Новий день", розташований у центрі Херсона, обстріляли та розпорошили там сльозогінний газ сьогодні.

Відповідне відео розмістили на сайті "Нового дня", окрім того, про інцидент повідомили інші херсонські медіа.

Інцидент трапився під час прес-конференції щодо проблем із перевезенням пасажирів у Херсоні. Зокрема, йшлося про порушення.

Як повідомляє видання "Гривня", під час проведення заходу, невідомі люди обстріляли будівлю з травматичної зброї і бризкали з газових балончиків. На відео є відповідні кадри.

На місце події прибув цілий автобус співробітників поліції. У відділі комунікацій ГУ Нацполіції в Херсонській області зазначили лише, що близько першої години дня з'явилася інформація, що на прес-конференції в прес-клубі "Новий день" стався конфлікт з можливою стрільбою.

Після стрілянини до поліції доставили близько 40 людей. Начальник Херсонського відділення поліції Олександр Говорун розповів, що конфлікт на прес-конференції, присвяченій пасажирським перевезенням у Херсоні, стався між громадськими активістами. Він переріс у бійку, під час якої була застосована травматична зброя та розпорошено сльозогінний газ.

Спільнота "Хто вбив Катю Гандзюк" наводить власну позицію. І звинувачує в усьому "сепаратиста" Кирила Стремоусова, який буцімто відкрив стрілянину по журналістах.

"Стремоусов - соратник Іллі Ківи, а значить і міністра МВС Арсена Авакова.
Стремоусов - представник "русского мира", який бігав по Херсону з російським флагом та організовував "русские пробежки". Минулого року він здійснив напад на конвой СБУ, намагаючись відбити "депутата" окупаційного органу влади в Криму, учасника протиправної діяльності так званої "самооборони Криму", члена "Єдиної Росії", - пишуть у спільноті.

Розслідування триває.

Зеленський виправдовується за "зашквар"

Комік і кандидат в президенти Володимир Зеленський дуже "зашкварився". Журналісти-розслідувачі "Схем" викрили його функціонуючий кінобізнес на Росії. Хоча раніше комік казав, що він все продав і справи на Росії більше не веде.

Соцмережі розвірвало на шматки. Посипалися мемчики, цитати та навіть вриячені очі молодого політика.

SMM "ЗЕкоманди" невдало відбілював свого лідера.

Зеленський чи його політтехнологи зрозуміли, що все погано. І почали відбілювати ситуацію.

Шоумен розповів у відео на власному "Фейсбуці", що на Росії на нього завели кримінальну справу.

І, мовляв, "вони" живуть і працюють в Україні.

"Ми туди не їздимо. Я там не виступаю. На мене там навіть відкрита кримінальна справа, оскільки я та наша компанія "Квартал 95" допомагали нашій армії фінансово", - наголосив Зеленський.

Водночас, коментуючи інформацію ЗМІ про його бізнес на Росії, шоумен заявив, що його компанія дійсно має міжнародний бізнес.

"Ми торгуємо з 21 країною закордоном. Із усіма країнами СНД. Це правда. Ми торгуємо інтелектуальними правами. Це - наші формати, наші ідеї, наші сценарії. Гроші ці, і гроші від роялті, від продажу прав, надходять на різні західні компанії. Звідти ці гроші повертаються в Україну. І саме в Україні ці гроші ми витрачаємо на наших працівників, на виробництво нашого контенту. Ми працюємо лише в нашій країні, і будемо працювати лише у нас, в Україні", - підсумував Зеленський.

Навряд такий фінт ситуацію кардинально змінить. Заперечити розслідування "Схем" він не зміг.

Читайте також: "Продасть Кошовому чи дружині?": Як у мережі тролять Зеленського із його кінобізнесом на Росії

Читайте також: Російський "зашквар" Зеленського: Кому найбільше догодили "Схеми"

Чергові кандидати

ЦВК зареєструвала народного депутата Ольгу Богомолець та лідера політичної партії "5.10" Геннадія Балашова кандидатами на посаду Президента України на чергових виборах 31 березня 2019 року.

Наразі кількість зареєстрованих кандидатів у президенти складає 10 осіб.

Станом на 18 січня це: Ігор Шевченко, Сергій Каплін, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик, Анатолій Гриценко, Віталій Купрій, Євген Мураєв, Геннадій Балашов, Ольга Богомолець

Герасмент в армії

24-річна військова - лейтенант з Вінничини - ініціювала кримінальне провадження проти свого керівника.

Головне управління Нацполіції у Вінницькій області порушило кримінальну справу за заявою лейтенанта Вікторії Сікал про домагання до неї командира військової частини А1358.

"Слідчим слідчого відділу Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області 21 грудня 2018 року за заявою Сікал В.О. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 154 ККУ (примушування до вступу в статевий зв'язок)", - зазначили у Військовій прокуратурі Рівненського гарнізону.

Також у прокуратурі повідомили, що 27 грудня минулого року матеріали кримінальної справи були передані за підслідністю до Головного управління Нацполіції у Хмельницькій області.

Раніше вінницькі ЗМІ повідомляли, що 24-річна лейтенантка з Вінниччини Вікторія Сікал, яку після академії направили служити в Хмельницьку область, ініціювала кримінальне провадження проти свого керівника - командира військової частини А1358 Віктора Іваніва. Згідно повідомлень, Сікал стверджує, що командир частини протягом року домагався її в обмін на "легку службу".

Також ЗМІ повідомили, що цей командир наривається на ще один кримінал.

Як журналістам розповів військовий Віктор Міщук, який п'ять років (2013-2018) був заступником командира частини А-1358 з морально психологічного забезпечення, пише, що командир змушував промивати шлунок солдатам, які нібито вживали алкоголь.

При цьому процедуру він змушував знімати на відео, а потім шантажував хлопців цими записами.

Оскільки солдати, які проходили цю принизливу процедуру, нікуди не скаржилися, розслідування інцидентів не проводилося. Але згодом один із вояків виклав відео в мережу.

"Тоді військова служба правопорядку провела опитування і виявила, що він це проводив (наказував робити клізми). У реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано виробництво за статтею 406 КК (перевищення повноважень службовою особою). Після того, як він це дізнався, він почав шантажувати і чинити моральний тиск на військовослужбовців, які були свідками. Наприклад, тиснув на медсестру, яка проводила клізми, щоб вона відмовилася від свідчень. Щоб він уникнув покарання", - додавав Міщук InfoResist.

Фейкова Тимошенко

Рух "Чесно" оприлюднив доказ фейкового голосування Тимошенко у Раді 17-го січня. Включно із голосуванням за так званий законопроект про перехід з УПЦ МП до ПЦУ, який був вдало проголосований 229 депутатами.

Загалом картка голови фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко голосувала у Верховній Раді, хоча сама вона була відсутня під час засідання 17 січня.

Тимошенко начебто зареєструвалася на ранковому пленарному засіданні в четвер, 17 січня.

На фото "Чесно" видно, що на робочому місці Тимошенко у слоті є картка для голосування.

Однак протягом пленарного дня картка лідерки "Батьківщини" або не голосувала, або була відсутня. Окрім одного випадку.

Під час голосування Верховної Ради за законопроект про перехід релігійних громад картка Юлії Тимошенко чотири рази проголосувала "за".

Активісти зазначають, що народний депутат може голосувати своєю карткою з будь-якого місця в залі, проте уточнюють, що під час цього голосування на табло системи "Рада" чітко видно, що "за" голосувало саме місце Юлії Тимошенко.

.

В "Чесно" зауважили, що на місці Юлії Тимошенко в цей час голосувала її колега за фракцією Олександра Кужель.

Водночас, за даними сайту Верховної Ради, картка самої Кужель була відсутня протягом цих чотирьох голосувань.

Однопартійці Тимошенко в коментарі "Чесно" не змогли пояснити, як так сталося, що картка лідерки фракції голосувала "за", але сама вона була відсутня.

Наприклад "Батьківщинівець" Вадим Івченко, робоче місце якого розташоване неподалік місця Тимошенко, сказав, що не бачив лідерку фракції, але вона десь є:

"Вона, по-моєму, учора була, я не знаю. Я вчора особисто її не бачив, але колеги кажуть, що вона була. Вона десь тут присутня... у кабінеті фракції".

Рух "Чесно" наголошує, що неодноразово фіксував, як перед початком пленарного засідання один із членів фракції розставляв у слоти картки. У фракції "Батьківщина" таку роль виконують Вадим Івченко, Сергій Євтушок та Іван Крулько.

У статті 26 Регламенту ВРУ зазначено: "Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою".

Громадський рух наголошує, що низька відвідуваність нардепів призводить до феномену кнопкодавства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme