Російський "зашквар" Зеленського: Кому найбільше догодили "Схеми"

Сюжет "Схем", які знайшли у Володимира Зеленського бізнес у країні-агресорі, став для багатьох холодним душем. Що ж, коміка можна привітати: він з тріском "вляпався" у велику українську політику

Черговою "жертвою" розслідувачів "Схем" став фронтмен студії "Квартал 95" Володимир Зеленський, який у недавньому інтерв'ю Дмитру Гордону позиціонував себе в якості успішного бізнесмена і патріота. До першого питань не виникає, а от щодо другого, як виявило розслідування, питань тепер буде багато.

Не будемо переказувати суть сюжету – кожен може подивитися його сам. І самостійно для себе зробити висновки. Скажемо прямо: щось подібне було очікувано, враховуючи тривалу "російську історію" Зеленського. Хтось, звісно, скаже, що це не він особисто фільми в Росії знімає. І що крім нього виявленою компанією володіють інші особи. Так, вони з його команди, однак не вони ж у президенти балотуються. А хтось пригадає сумнозвісну Липецьку фабрику Петра Порошенка, яка вже давно не працює, та осад лишився. Простіше кажучи, аргументи на виправдання Зеленського знайдуть. Інша справа, наскільки ці аргументи спрацюють. Адже, на відміну від старих політиків, за кожним з яких тягнеться довжелезний шлейф, фронтмен "Кварталу" для багатьох асоціювався з людиною, яка не бреше, яка і в житті така, як в кіно. Звідси, очевидно, і досить пристойний стартовий рейтинг земного аватара екранного вчителя історії Василя Голобородька.

Показане в сюжеті можна умовно розділити на дві частини – викриття бізнес-діяльності в Росії кінокомпанії, до якої, судячи з документів, причетний Зеленський, і його поведінку при розмові з журналістом "Схем". І тут ще питання, яка з цих частин завдала "слузі народу" потужнішого іміджевого удару. На нашу думку – друга.

Це не стиль спілкування з пресою. Принаймні, для людини, яка претендує на найвищу посаду в державі. Захопили зненацька? У це ніхто не повірить, - Зеленський має значний досвід роботи в кадрі. Задавали незручні питання? Що ж, вітаємо з першим бойовим хрещенням у великій політиці. Враховуючи її правила, розслідування "Схем" - квіточки. І в Зеленського ще є час сказати країні: "Вибачте, про висунення в президенти я пожартував. То була реклама нового сезону "Слуги народу".

І ще кілька слів про реакцію. На Facebook-сторінці "Команда Зеленського – Маріуполь" з'явився допис, суть якого простий: про офшорну компанію "Квартал 95" - фейк, це компанія українська, від бізнесу в Росії він відмовився раніше за президента, а офшори треба шукати самі знаєте в кого. По-перше, в сюжеті йшлося трохи про іншу компанію. По-друге, "Схеми" не фінансуються українськими олігархами, що дає їм можливість бути незалежними від їхніх забаганок. Журналісти програми робили десятки розслідувань про корупційні зв'язки політиків і бізнесменів. Багато хто з них реагував так само: фейк. Утім щось не чути про виграні фігурантами цих розслідувань судові справи. Спрогнозуємо: фігурант цього розслідування також не позиватиметься до авторів програми.

Хто скористається з викриття російського бізнесу Зеленського? Насправді, всі. Тимошенко, бо фронтмен "Кварталу" "відкушував" у неї частину міського напівватного електорату. Плюс – їй вигідно у другому турі змагатися з діючим президентом. Як мінімум – статусно. Вигідно Банковій, мета якої – вихід Порошенка у другий тур без несподіванок на кшталт появи "третього зайвого". Але найбільше вигод отримують кандидати від колишніх "регіоналів".

Так, приміром, політолог Михайло Погребинський, який пов'язаний з Віктором Медведчуком, а той, у свою чергу, тінню стоїть за "Опозиційною платформою" Рабіновича-Бойка, заявив в ефірі NewsOne цікаву штуку: такі люди, як шоумен Зеленський, можуть бути небезпечні, оскільки не мають чітких світоглядних установок і можуть бути іграшкою в руках досвідчених інтриганів. Чи не Ігоря Коломойського мав на увазі? Достатньо негативна оцінка "слуги народу" з вуст політолога з команди Медведчука може свідчити про її занепокоєння появою конкурента за "ватного" виборця Юрія Бойка.

Після вчорашнього сюжету від Зеленського може відсахнутися частина потенційних виборців. Тих, для яких неприємний не сам факт можливого бізнесу їхнього улюбленця в Росії, а те, що він був не до кінця чесним. Простіше кажучи, коли щось приховує зараз, то як такому вірити далі. А за законами політичного жанру, якщо від якогось кандидата "відпадає", здобиччю поживиться інший кандидат. Тобто, виборця, який розчарується в Зеленському, спробують підібрати Бойко, Мураєв і земляк "підбитого Голобородька" Вілкул. Інша справа, що прихильники "Зе" можуть взагалі проголосувати ногами. Але це вже історія про те, як в Україні вкотре провалиться проект "нових облич" і "третьої сили".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна