Геращенко: Росія мобілізувала всі сили у Європі для дискредитації "Мінська"

Москва залучила всі механізми політичного впливу в Європі напередодні рішення ЄС щодо продовження санкцій проти Росії
Depo.Влада
9 червня 2016 09:07
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написала віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, коментуючи ухвалення резолюції Сенату Франції щодо зняття санкцій з Росії, передає depo.ua.

"Ті, хто займається зовнішньою політикою, а не просто коментують все підряд, добре знають настої в Сенаті Франції, де набагато більше симпатизують Кремлю, аніж навіть в Національній Асамблеї. Результати голосування за резолюцію французьких політиків, що закликають до зняття санкцій - також не стали для експертів несподіванкою. Такі зараз настої в багатьох країнах ЄС - бажання стабільності і закривання очей на очевидні речі порушення міжнародного права, смачні круасани і ранкова кава, звичний спосіб життя і повне небажання жертвувати хоч чимось заради далеких незрозумілих країн", - написала Геращенко.

Вона наголосила, що зараз потрібно особливо наполегливо відстоювати позицію України у дипломатичному полі.

"В цьому контексті так важливо відстоювати українську позицію. Напередодні ВР прийняла звернення до Сенату, ми провели зустрічі і переговори з певними сенаторами, наслідок - певне пом'якшення резолюції, що закликає до поступового, а не негайного зняття санкцій. Все це - випробування європейської єдності і європейських принципів, виклик, що переможе: принципи чи бажання закрити очі на їхні порушення заради відносної стабільності, бо ж війна десь далеко і така незрозуміла", - зазначила вона.

Віце-спікер Ради наголосила, що Москва намагається всіма способами дискредитувати мінську угоди, до виконання яких і прив'язують можливість послаблення західних санкцій.

"Саме Москва зацікавлена в дискредитації Мінських угод і переговорів, це Кремль марить зривом мінського процесу і вимагає прямих переговорів Києва з бойовиками. Бо ж тільки Мінські угоди і мінський процес роблять Москву учасником - не переговорів, а саме учасником конфлікту, який Москва роздмухала. Тому сьогодні так активізувалися всі промосковські сили ззовні. І тому так обережно потрібно бути в риториці всередині країни", - написала Гкеращенко.

За її словами, у червні українських дипломатів та владу чекає справжній "бій на дипломатичному фронті".

"Червень - місяць, коли в ЄС точиться дискусія щодо продовження санкцій проти РФ. І коли українська влада і дипломати ведуть наш, український, справжній бій на дипломатичному фронті. Тому так важлива єдність - в тому числі в точності оцінок і формулювань всього, що відбувається на Сході України. А щодо прямих переговорів - то з сомалійськими піратами, навіть якщо вони носять георгіївські стрічки і живуть на Сході України, ніхто прямих переговорів не веде. Так, спілкуємося з питання звільнення заручників. Але ж питання звільнення вирішують не самі доморощені пірати, а їхні куратори з Кремля. І від Кремля Україна, разом з усім цивілізованим світом, вимагає дотримуватися норм міжнародного права і забиратися геть з нашої землі", - написала Геращенко.

Геращенко: Росія мобілізувала всі сили у Європі для дискредитації "Мінська" - фото 1

Нагадаємо, вчора, 8 червня, французький Сенат переважною більшістю голосів підтримав резолюцію з закликом послабити санкції проти Росії.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада