Геращенко пояснив, чому депутати так бояться закону про спецконфіскацію

Депутати не приймають закон про спецконфіскацію, оскільки бояться, що він може бути застосований і до них
Depo.Влада
17 червня 2016 06:30
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" сказав народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко, передає depo.ua.

"Чому у нас цей законопроект не приймається? Тому що депутати бояться, що він може бути застосований до них і до їхніх фунтів. Це основна причина", - сказав Геращенко.

За його словами законопроект про конфіскацію активів необхідний нашій країні, оскільки дозволить вилучати активи оточення Януковича. "У рамках чинного процесуального законодавства вкрай складно довести, що якась офшорна компанія причетна до якихось злочинів, оскільки директор цієї компанії який-небудь кіпріот або панамець, і він не горить бажанням прийти з явкою з повинною", - сказав Геращенко.

Також він зазначив, що в Європі вже 30 років існує законодавство, в якому "якщо у прокуратури є сумніви в походженні тих чи інших засобів, у певних умовах процедури, є право звернутися до суду і попросити особу, юридичну або фізичну, пояснити походження своїх активів". "Вперше це почали використовувати в Італії для боротьби з мафією", - підкреслив нардеп.

Також він сказав, що у "нас законопроекти найбільше критикують ті, хто їх не читає".

Нагадаємо, 15 червня Рада не змогла включити законопроект про "спецконфіскацію" №4811 до порядку денного сесії.

За словами авторів законопроекту, прийняття документу дозволить направити в бюджет близько 50 млрд грн, частина з яких може бути направлена на фінансування оборонного замовлення.

Даний законопроект був внесений замість законопроекту № 4057, який не пройшов комітет і отримав низку зауважень від Ради Європи. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності виступив проти прийняття документу. Голова комітету Андрій Кожем'якін заявляє, що через принципову позицію комітету законопроект передали на розгляд у комітет національної безпеки і оборони, який очолює Сергій Пашинський.