Генпрокуратура України передала Росії докази невинуватості Савченко

Генпрокуратура України направила російській стороні матеріали, які, на думку захисту, можуть довести невинуватість Савченко

Про це повідомляє адвокат Надії Савченко Ілля Новіков, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії"

"Документи, які зібрала українська сторона, були направлені в Генеральну прокуратуру Росії у відповідь на запит, що надійшов раніше. Таку ж папку отримає Донецький суд. Прийме суддя представлені матеріали чи ні - подивимося. Якщо ні, ми зробили все, що могли", - сказав Новіков в понеділок, 23 листопада, після завершення судового засідання у справі Савченко.

Серед матеріалів, які українська сторона передала Генпрокуратурі Росії, схема вишки, з якої, за версією російської сторони, Надія Савченко нібито корегувала вогонь. Вишка є 40-метровою спорудою, діаметр у верхній частині якої всього 30 сантиметрів. Під час слухань у понеділок 23 листопада можливість коригування з такої вишки викликала здивування у головуючого судді Леоніда Степаненко.

Крім того, в матеріалах української сторони є експертиза дзвінків Надії Савченко 17 червня 2014, яка, на думку захисту, доводить, що її взяли в полон бойовики батальйону "Зоря" угруповання "ЛНР" ще до початку обстрілу, під час якого загинули російські журналісти .

Нагадаємо, колишнього військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення (Ігоря Корнелюка і Антона Волошина), які в минулому році влітку незаконно перебували під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку озброєним сепаратистам, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Сторона звинувачення стверджує, що Савченко вела коректування вогню українських військових під час обстрілу, а потім сама пішла в Росію.

Савченко та її захист звинувачення відкидають і заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, потім примусово переправили її через кордон до Росії і передали російським силовикам.

Росія відмовляється визнавати міжнародний імунітет Надії Савченко як члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада