Генпрокуратура люструвала понад 200 співробітників

З органів прокуратури звільнили 201 працівника згідно із законом про очищення влади
Depo.Влада
25 листопада 2015 11:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу ГПУ.

"Станом на 24 листопада з органів прокуратури звільнений 201 прокурорсько-слідчий працівник, що становить майже 24% від загальної кількості люстрованих осіб у державі (842 людини). З них у центральному апараті - 66, у прокуратурах регіонального і місцевого рівня - 129, у Національній академії прокуратури України - 6", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, на виконання вимог закону наказами генерального прокурора України звільнені 115 прокурорсько-слідчих працівників, які у період з лютого 2010 року по лютий 2014 займали відповідні керівні посади в Генеральній прокуратурі України та прокуратурах обласного рівня та до яких застосовуються заборони займати посади в органах державної влади на підставі критеріїв, визначених ч. 1 ст. 3 зазначеного закону.

Наказами керівників прокуратур регіонального рівня з цих же підстав відповідно до вимог п. 2 прикінцевих та перехідних положень закону звільнений 21 працівник, включаючи 8 керівників структурних підрозділів.

"Наказами генерального прокурора України звільнено 18 прокурорсько-слідчих працівників центрального апарату, які у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 займали відповідні керівні посади в Генеральній прокуратурі України та прокуратурах обласного рівня і не звільнені від відповідної посади (посад) за власним бажанням. Також звільнено 11 працівників органів прокуратури, причетних до вчинення в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у суді щодо учасників мирних акцій протесту, які були звільнені від кримінальної відповідальності на підставі законів України від 29 січня 2014 №737 і від 21 лютого 2014 №743", - наголошується в повідомленні.

У період з березня по квітень 2015 р. від займаних посад звільнено 16 працівників, у тому числі прокурор Житомирської області, прокурор міста Києва, військові прокурори Центрального і Південного регіонів України, перші заступники прокурора Миколаївської та Рівненської областей, по одному заступнику прокурорів Вінницької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей та міста Києва, а також прокурор міста Запоріжжя, один прокурор району Одеської області та два прокурори районів міста Києва.

У ГПУ зазначає, що заходи з безумовного виконання органами прокуратури вимог закону прийматимуться і надалі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада