Генеральному плану розвитку Києва бути!

У середу, 7 жовтня, в київському будинку Архітектора минуло, мабуть, найцікавіше неофіційне подія в будівельній сфері столиці цьогоріч
Depo.Влада
8 жовтня 2015 12:55
ФОТО: depo.ua

"Київ Дизайн Клуб" за підтримки партії "Рух за реформи" в рамках соціального проекту "Київ - киянам, Україні - українцям" зібрав усіх, кому не байдуже містобудування та архітектура Києва, передає depo.ua.

Зокрема, обговорювалися питання з працевлаштування колишніх студентів і оплачувана практика для студентів архітектурно-дизайнерських ВНЗ з можливістю подальшого працевлаштування.

Основною ж темою заходу стало питання розробки Генерального плану розвитку Києва. Говорилося, що місто просто не було готове до такого потоку людей і машин, що в Радянському Союзі ніхто й уявити не міг, що в Києві буде проживати 10-а частина населення України. Адже сьогодні, тільки за офіційними даними, в столиці живе 2,9 млн жителів. А фактично - всі 5 млн осіб. Більш того, в місті зареєстровано більше 1 млн автомобілів. З урахуванням приїжджого автотранспорту цю цифру потрібно множити в рази. Місто задихається від машин і хаотичної забудови. При цьому план розвитку Києва не передбачає розширення міських кордонів у найближчі 20 років. У цей час, сьогодні в міськадміністрації продовжують накопичуватися документи на землевідведення ділянок під будівництво.

При цьому учасники заходу зійшлися на думці, що всі ці питання може вирішити всього один документ - Генеральний план. Який буде складатися не тільки з плану розвитку міста в цілому, а й конкретних вулиць зокрема. При цьому перед затвердженням цей документ має бути винесено на громадське обговорення.

"Генплан повинен визначити правила розвитку міста не тільки в питаннях будівництва будинків, але навіть розміщення МАФів", - висловив свою думку лідер партії "Рух за реформи" Сергій Думчев.

За його словами, сьогодні забудовникам, щоб почати будівництво, потрібно отримати сотні дозвільних підписів, і всі чудово розуміють, що в такій ситуації оформити документи законно просто нереально. Тому ще одне завдання Генплану, на думку лідера партії "Рух за реформи", знищити дозвільну корупційну систему.

"Я пам'ятаю Київ, яким він був 40 років тому. Сьогодні його зовсім не впізнати. Коли гуляю містом, звертаю увагу, що він все більше нагадує майданчик для гри в пейнтбол. Випадкові нагромадження перешкод, бетонні стіни упереміш із залізними балками. Київ втратив свій колишній вигляд", - з гіркотою зазначив лідер партії "Рух за реформи".

Він закликав представників будівельних компаній, архітекторів приєднається до розробки Генерального плану Києва. Думчев так само попросив молодих фахівців бути сміливішими і напористо просувати свої ідеї. Адже саме їм найближчим часом жити і творити в цьому місті.

"У ваших руках не тільки доля міста, а й доля людей, які живуть у ньому. Ми повинні знайти кращі ідеї для розвитку нашої прекрасної столиці", - підсумував свій виступ лідер партії "Рух за реформи" Сергій Думчев.

Останні новини політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.