Європарламент схвалив резолюцію по кримських татарах

Європейський парламент сьогодні, 12 травня ухвалив резолюцію про становище кримських татар в анексованому Росією Криму, якою вимагається скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу
Depo.Влада
12 травня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на документ, опублікований на сайті Європарламенту.

Депутати висловили повну прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її вільного й суверенного вибору йти по європейському шляху.

"Європарламент рішуче засуджує рішення так званого "Верховного суду Криму" заборонити Меджліс кримських татар і вимагає його негайного скасування", - йдеться в резолюції.

Європейські депутати вважають, що це рішення являє собою пряме і систематичне переслідування спільноти кримських татар, воно політично мотивоване і спрямоване на те, щоб "ще більше залякати їх законних представників".

Євродепутати висловили побоювання, що за визначенням Меджлісу як екстремістської організації будуть інші репресивні дії, передбачені російським кримінальним кодексом.

Також засуджується порушення свободи преси в Криму.

Крім того, резолюція закликає Російську Федерацію "пролити світло на всі випадки тортур ув'язнених, незаконно заарештованих в Криму".

Європарламент підтвердив засудження приєднання Криму до Росії як "акта, який порушив міжнародне право".

Також євродепутати вимагають розширення "чорного списку" осіб, які підпадають під ці санкції. Вони закликали всі країни ЄС суворо дотримуватися цього списку.

Нагадаємо, що  26 квітня так званий верховний суд Криму визнав діяльність Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською і заборонив його. У той же день Меджліс перейшов на надзвичайний режим діяльності та переніс центральний офіс до Києва

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада