Європарламент вимагає від Росії звільнити українських політв’язнів

Сьогодні Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Росії та справ українського режисера Олега Сенцова, активіста Олександра Кольченка та ув’язненого естонського офіцера Естона Кохвера
Depo.Влада
10 вересня 2015 14:10
ФОТО: depo.ua

Проект документа консолідовано підготували п'ять політичних груп законодавчого органу ЄС, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Дебати та голосування пройшли за пунктом порядку денного пленарної сесії, що присвячений порушенню прав людини, демократії та верховенства права.

"Європарламент суворо засуджує незаконний вирок і ув'язнення Олега Сенцова і Олександра Кольченка, закликає Російську Федерацію негайно їх звільнити та гарантувати їх безпечне повернення до України", - йдеться у резолюції.

Депутати також закликають звільнити всіх українських громадян, включаючи Надію Савченко, які незаконно утримуються в Росії, як було домовлено у рамках імплементації Мінських домовленостей.

У документі зазначається, що Росія порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Європарламентарі висловлюють жаль, що право і судочинство в Росії використовуються як політичний інструмент у порушенні міжнародного права і стандартів.

Депутати суворо засудили грубе порушення Росією територіальної цілісності України і Естонії, коли були незаконно викрадені громадяни цих країн, що свідчить про незаконність їхнього засудження у російських судах.

У резолюції наголошується, що російська влада і правоохоронці несуть повну відповідальність за безпеку і добробут усіх ув'язнених, включаючи право на візити рідних, дипломатів, надання належної медичної і правової допомоги.

Європарламентарі нагадують, що Росія є членом Ради Європи і ОБСЄ, а відтак мусить виконувати свої зобов'язання, взяті у рамках цих організацій.

"Європарламент закликає Президента Європейської ради і високого представника ЄС представити всеохоплюючу політичну стратегію, яка забезпечить набуття з боку ЄС ініціативи та проведення більш чіткої політики щодо Росії", - наголошується в резолюції.

Нагадаємо, що 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд оголосив вирок у справі Сенцова і Кольченка. Так, Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, а Кольченко - 10 років.

Естонський офіцер Естоні Кохвер засуджений в Росії до 15 років ув'язнення.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.