Естонська розвідка спрогнозувала, коли Росія може напасти на Балтію

Використання військової сили щодо країн Балтії з боку Російської Федерації хоч і малоймовірне, але можливе
Depo.Влада
9 березня 2016 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у річному звіті Департаменту інформації Естонії, який відповідає за зовнішню розвідку, повідомляє depo.ua з посиланням на Postimees.

"Мета Росії в Європі полягає у тому, щоб обмежити, а потім і виключити, військову присутність США на материку. При цьому Естонія не є для Росії пріоритетом", - зазначили автори.

Найбільша загроза військового конфлікту для країн Балтії може виникнути у разі, якщо російське керівництво, через уявну загрозу з боку Заходу, прорахується в оцінці того, що відбувається в Прибалтиці.

При цьому Росія розглядає Європу як єдине ціле, тому конфлікт в Україні й боротьба за Арктику можуть вплинути на країни Балтії.

Автори звіту також наголошують: попри те, що Естонія не є для Росії пріоритетом, використання в країні військової сили не виключено.

"Військове втручання можливе в ситуації конфлікту Росії й НАТО в якомусь іншому регіоні, наприклад, якщо російські військові сили не зможуть адекватно відповісти на те, що відбувається", - зазначається у звіті.

В цьому випадку Росія може створити гарячу точку у країнах Балтії, щоб зміцнити свою позицію в переговорах, які будуть після конфлікту.

Нагадаємо, що президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес вважає в сучасних умовах застарілим Основоположний акт НАТО — Росія, бо в ньому є фраза, що  в нинішній і передбачуваній ситуації безпеки не будуть розміщуватись великі постійні війська на територіях нових членів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада