Путін сідає за стіл переговорів із "дияволом"

Глухий кут, у який зайшли переговори в "нормандському форматі", змушують Росію шукати прямих виходів на Вашингтон

Путін сідає за стіл переговорів із "дияв…

На невеличку сенсацію тягне новина, що Росія та США домовилися про двосторонній формат переговорів з "українського питання". Про це у спеціальному інтерв'ю повідомив глава Адміністрації Путіна Сергій Іванов. Повідомив у російській хамській манері, повній зневаги до США, що, зрештою, не могло приховати зацікавленості Кремля у переговорах з Вашингтоном напряму.

Що ж сталося у Кремлі? Адже, досі Росія майже категорично відмовлялася залучати Вашингтон до вирішення "української кризи". Єдина спроба - це зустріч у "женевському форматі", але далі однієї зустрічі справа не пішла, оскільки Росія наполегливо почала просувати ідеї, що саме США спровокували Майданом "громадянську війну" в Україні, саме США не дає ЄС помиритися з Росією, негри танцюють на БТРах на Донбасі, ну і так далі. Всі розмови про долучення США до "нормандського формату" та Мінських перемовин в Кремлі сприймалися просто як образа - мовляв, як це так, головний винуватець, який розпалив війну на Донбасі і от так буде сидіти за одним столом переговорів з миролюбними "лавровими", "плотницькими", "захарченками". Мовляв, мало вам, що ми вже розмовляємо з "кровожерною хунтою", поріддям диявола, так ви до нас тягнете самого  "диявола".

Але поки Кремль риторично воював з США ті, все більше схиляються до посилення санкцій та все більше говорять про можливість надання зброї Україні. До того ж "нормандський формат", схоже, остаточно себе вичерпав - з одного боку, російські дипломати вже нікого не можуть надурити і "вимутити" хоча б надію на послаблення санкцій, а з іншого - ЄС однозначно не готовий і посилювати санкції. В нього зараз проблем вистачає і без України. Одна Греція чого варта. При цьому усім зрозуміло, що "фетіш" європейської дипломатії - Мінські угоди - абсолютна декларативна єресь, яку, в принципі, не можуть виконати жодна зі сторін. Винятком можуть бути лише два пункти - припинення вогню і обмін полоненими. Але й вони не виконуються. Що ж стосується виборів, змін української Конституції, повернення Україні контролю над кордоном, то про це й говорити смішно. Одним словом, у стосунках Росії з ЄС натепер усе заморожено - вони не будуть ані краще, ані гірше.

І така ситуація, схоже, примушує Путіна нервуватися, адже, навіть у такому вигляді санкції - це повільна смерть російської економіки. Щоправда, смерть буде прискорюватися військовими потугами на Донбасі, адже, коштує це не дешево. Крім того, США, які теж зрозуміли, що від західноєвропейських партнерів вони більше нічого не отримають, розмірковують, а чи не варто вже почати грати з Росією без Західної Європи. Плодом цих розмірковувань очевидно стали візити очільників Держдепа в Росію - спочатку Керрі в Сочі, а потім його помічниці Нуланд в Москву.

Між іншим саме ці візити стали приводом для кпинів Іванова в своєму інтерв'ю, мовляв, візит держсекретаря США Джона Керрі до Росії "показав, що американці теж починають відчувати занепокоєння", що ситуація в Україні може вийти з-під контролю.

І далі: "З приводу того, що, як вони часто люблять говорити, що ситуація виходить з-під контролю. Причому, їм до цього, як це не іронічно прозвучить, не звикати. А що, в Іраку вона не вийшла з-під контролю? А що, вона в Лівії не вийшла з-під контролю? А що, вона в Сирії не вийшла з-під контролю? Тепер вона ще й в Україні вийшла. Ось, куди, вибачте, не сунуться, вибачте за моветон, скрізь ситуація виходить з-під контролю. І, очевидно, у них все-таки виникло бажання, ну, дійсно спробувати врегулювати цю кризу". Тобто, слід розуміти Іванова, американці самі просять з ними поговорити, мовляв, прибігли. Звичайно, це абсолютна маячня - просто нікого з високопоставлених росіян у Вашингтоні бачити не хочуть, а говорити треба, от довелося Керрі з Нуланд їхати самимдже, це меньше зло, ніж запрошувати до себе "прокаженного" Лаврова чи не дай Бог Путіна.

Дамо ще слово Іванову."Щоб не розвалити все ("нормандський формат", - ред.), ми домовилися, разом домовилися, що ми будемо поки що на двосторонній основі координувати наші дії щодо України", - сказав Іванов. Він зазначив, що була домовленість про створення окремого двостороннього російсько-американського формату за участю заступника глави МЗС РФ Григорія Карасіна і помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд, які мали , координувати дії США і Росії, щоб сприяти врегулюванню ситуації в Україні.

Ну, по-перше, "нормандський формат" не крихкий, а, як вже було зазначено, "глухий" - участь США в ньому справді ставило б Францію і Німеччину в незручне становище, оскільки вони категорично не хочуть рухатися далі. Ні в бік погіршення стосунків з Росією, ні в бік покращення. А США більше схильні до подальших санкцій. Тоді як Путін нових санкцій дуже не хоче - от і виходить, що доведеться Москві і Вашингтону сідати говорити удвох.

Що отримає з цього Росія? По-перше, Кремль може розповідати, що вони повернули собі статус наддержави як в часи СРСР. По-друге, росіяни можуть через переговори спробувати відтягнути нові санкції, тим більш, що зараз в США вибори на носі і ніхто в адміністрації Обами не схильний до різьких кроків. По-третє, США мають вплив на Східну Європу та Британію, які зараз в європейському авангарді щодо посилення санкцій проти Росії. Тобто і тут можна буде потягнути. І, четверте, новий формат - це можливість спробувати вбити глибший клин у стосунках між США та німецько-французським локомотивом ЄС, який починає буксувати. Хоча видається, що в Парижі та Берліні вже втомлено махнули рукою, мовляв, чорт із ним, хай Вашингтон сам розмовляє з цією Росією, як в старі-добрі часи "холодної війни" та "перебудови", а ми потім якщо щось долучимося. Ну і не виключено, що останнім козирем Путіна в розмові із США буде "нова перебудова"і нове "перезавантаження".

Що отримають США? Як мінімум прямий контакт. Ну і головне завдання адміністрації Обами, як це не парадоксально звучить то саме, що й у Путіна - поки "заморозити" ситуацію,  змусити Кремль утриматися від чергових наступів на Донбасі. Адже на будь-які рухи Путіна Обама мусить реагувати, а перед виборами йому цього робити не хочеться.

Отже найближчий час російсько-американський формат по Україні  існуватиме лише для того, щоб заморозити ситуацію на Донбасі і напряму дивитися за "партнером", щоб той не кинув тебе. 

Що отримає Україна? Ну... якщо на Донбасі не буде масштабних бойвих дій - це теж непогана новина.

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme