ЄС: Питання про безвізовий режим для українців може вирішитися до кінця року

Ухвалення Єврокомісією позитивного рішення про лібералізацію візового режиму для України не виключене ще до кінця цього року
Depo.Влада
20 травня 2015 21:18
ФОТО: depo.ua

Однак для цього Київ має виконати певні вимоги, заявив в інтерв'ю DW комісар Євросоюзу з питань політики сусідства та розширення Йоханнес Хан напередодні саміту країн-учасниць ЄС "Східне партнерство", який проходитиме у Ризі 21-22 травня, передає depo.ua.

"За умови, якщо будуть виконані певні вимоги, я розраховую, що відносно України та Грузії може бути ухвалене позитивне рішення з боку Єврокомісії", - сказав Хан.

Водночас запитання, чи слід Україні очікувати рішення про перспективу членства у ЄС на саміті, єврокомісар залишив без відповіді.

Найкращою формою підтримки України та інших країн "Східного партнерства" з боку ЄС Хан вважає економічне співробітництво.

"Ми з усіма уклали поглиблені і масштабні торгівельні угоди, які також слугують тому, щоб розвивати і стабілізувати економіку країни та забезпечувати її добробут", - запевнив єврокомісар.

За його словами, успішна економіка та добробут громадян - найкраща гарантія мирного співжиття. "Мета Європейського Союзу - мир, стабільність, благополуччя та добробут у сусідніх країнах та вдома", - додав Хан.

Нагадаємо, нещодавно Європейська комісія оприлюднила звіт щодо імплементації Україною та Грузією відповідних планів дій з лібералізації візового режиму. У документі зазначається, що незважаючи на важкі умови, в яких перебуває Україна, вона демонструє значний прогрес у виконанні плану щодо лібералізації візового режиму.