Єрмак побачив у діях Німеччини і Франції бажання рухатись вперед у виконанні Мінських угод

Кластери, які запропонували представники Франції та Німеччини, можуть стати основою дорожньої карти з виконання Мінських угод
 

Журналіст відділу новин
Єрмак побачив у діях Німеччини і Франції…
Фото: ОП

Про це сказав голова Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю виданню ЛІГА.net, інформує Depo.ua.

"Якщо кластери приймаються сторонами, то з додаванням дат і термінів це може перетворитися на дорожню карту. Водночас, ці кластери не є спробою зміни послідовності виконання пунктів Мінських домовленостей", – зазначив Андрій Єрмак.

Він повідомив, що запропоновані кластери – це логічно розписані кроки, починаючи з безпекових пунктів, пов'язаних із розмінуванням, розведенням сил, відведенням важкого озброєння, і завершуючи проведенням місцевих виборів.

"Це зроблено в логічній послідовності того, що закладено в Мінських угодах. За винятком тих моментів, які вже зазнали змін, і тих позицій, які дуже часто трактуються опонентами так, як їм хочеться", – сказав керівник Офісу президента.

Він наголосив, що принципова позиція України – вибори не можуть відбутися, поки кордон не переданий під контроль українського уряду.

Єрмак зазначив, що запропоновані Німеччиною та Францією кластери й пошук різних підходів свідчать про бажання сторін рухатися вперед.

Нагадаємо, 19 квітня у Тристоронній контактній групі обговорили кластери по Донбасу, однак остаточного рішення не ухвалили.

20 квітня прес-служба Офісу президента написала, що радники лідерів України, Франції, Німеччини та Росії домовилися продовжити роботу над узгодженням кластерів, які покликані забезпечити виконання Мінських домовленостей для мирного врегулювання.

Читайте також: Залякування та лукавство Кремля: Чим закінчилася зустріч нормандських радників

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme