Електронні декларації вже подали близько 5 тис. чиновників, - Корчак

Електронні декларації вже подали більше 5 тис. чиновників, понад 20 тис. працюють над заповненням
Depo.Влада
10 жовтня 2016 21:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила глава Нацагентства з запобігання корупції Наталія Корчак в ефірі "112 Україна", передає Depo.ua.

"Подано близько 5 тис. декларацій. Понад 20 тис. працюють над заповненням. Стосовно високопосадовців, на жаль, описів не так багато. Оскільки вони звертаються до мене з питаннями, я розумію, що вони збирають інформацію, яка необхідна для декларації", - зазначила вона.

За словами Корчак, фахівці НАЗК проводять роз'яснювальну роботу щодо заповнення е-декларацій. "Фактично, кожен здійснює ревізію у своїх достатках і не всі документи знаходяться під руками. Багато хто ставить практичні питання про декларації. Багато фахівців департаменту фінансового контролю проводять виїзні тренінги серед депутатів і чиновників. Всі цим зараз зацікавлені", - підкреслила глава НАЗК.

Говорячи про роботу системи, в яку вносяться дані, сказала наступне: "Сам факт, що декларації подаються, говорить про те, що в систему можна увійти. Сьогодні активізувалася функція повторного подання декларації по уточненню. Тепер вже збережена чернетка відображається як повідомлення. Щоб всі відшліфувати, потрібно час, але це впливає на силу декларації".

Нагадаємо, що в Україні з 00:00 15 серпня в тестовому режимі запустили систему електронного декларування доходів чиновників, однак без механізму захисту даних. У НАЗК впевнені, що найближчим часом всі недоліки технічного характеру будуть виправлені.

Разом з тим Центр протидії корупції та ряд нардепів вважають, що запуск системи без сертифіката безпеки зробить неможливим притягнення корупціонерів до відповідальності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада