В Україні відзначили старт прихованої виборчої кампанії

На День Незалежності політики вітали українців зі святом, використовуючи приховану політрекламу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DW.

"Ми зупинимо ворога, ми знищимо корупцію, ми відновимо економіку і відбудуємо інфраструктуру", – ще звечора урочисто привітав країну Ілля Ківа, який називає себе головою Соціалістичної партії України.

Колишній очільник Державної фіскальної служби України Роман Насіров, звільнений через звинувачення у зловживанні службовим становищем, у ніч на 24 серпня також запостив у Facebook відеоролик, в якому вже у четвертому реченні перейшов до виборчих кампаній, які чекають на українців. Далі Насіров розповідає про необхідність у політиці людей з досвідом і відразу повідомляє, що має багато однодумців, які "готові допомагати своїй країні". Відео, яке починалось як привітання до Дня незалежності перейшло в агітацію.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не забув у своєму привітанні похвалитися й про "конфісковані півтора мільярди доларів мафії Януковича, тисячі вироків про корупцію чиновників, зняття недотарканності з депутатів".

Але "переплюнув" всіх очільник "Радикальної партії" Олег Ляшко, який охопив в хвилинному відео всі аспекти життя країни. На відео він і врожай збирає на полі, і корів годує на фермі, і на танку їздить, і з шахтарями під землею спілкується… Окрім першого і останнього речення, все інше нагадує агітацію: "Я наведу залізний порядок".

Та найбільше обурення серед усіх роликів, що вийшли 24 серпня, у соцмережах викликав ролик шоумена Володимира Зеленського. Він грає роль президента у серіалі "Слуга Народу", а в житті входить до першої десятки потенційних кандидатів у президенти України на наступних виборах – принаймні згідно з результатами опитування фонду "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

У короткому ролику герой Зеленського вітає з Днем незалежності присутніх в залі чиновників і дарує їм іменні годинники. Як виявляється пізніше, на цих годинниках вигравірувані імена загиблих на Майдані. У соцмережах ролик назвали пафосним, а Зеленського таким, що використовує загиблих на Майдані для самопіару.

"Такі ролики – звичний формат комунікації, він пішов від Instagram, Facebook, – говорить політтехнолог Андрій Заблоцький.

За його словами, причина популярності таких привітань-агітацій – пострадянська практика чиновників різного рівня: вітати і одночасно хвалитись своїм доробком.

Втім, голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає таку рекламу неприйнятною. На думку експерта, таке привітання, де фактично про саме свято йдеться в останній секунді ролику, є передвиборчим роликом політика, який думає про своє майбутнє.

"Це лише черговий сигнал про те, що виборча кампанія активно триває і низка високопосадовців вже зараз намагається спілкуватись з виборцями мовою гасел, намагаючись здивувати їх кількістю кримінальних справ. Тобто перевести формат своєї професійної діяльності в емоційну площину", – пояснює Кошель.

На думку експертів, те, що було на День незалежності, лише репетиція. Основний потік відеороликів-привітань з агітацією слід чекати восени та на різдвяні свята. Головна причина їх мережевої популярності - ще й дешевизна таких роликів у соцмережах, на відміну від телевізійної реклами.

Нагадаємо, що наступного року в Україні відбудуться вибори президента та парламентські.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme