Екс-очільника Фонду держмайна підозрюють у халатності через приватизацію "Мотор Січі"

Колишньому голові Фонду державного майна Володимиру Прядко повідомили про підозру у халатності через приватизацію "Мотор Січі" у 1993 році

Журналіст стрічки новин

Про це інформує Depo.ua з посиланням на рішення Печерського райсуду Києва.

Зазначається, що Прядка звільнили від кримінальної відповідальності через строки давності.

Екс-посадовець у 1991 році став першим головою Фонду держмайна у незалежній Україні. Він обіймав цю посаду до серпня 1994 року. 

У червні 1993 року Прядко дозволив приватизувати колишній державний завод "Моторобудівник" у Запоріжжі, який перейменували у "Мотор Січ".

За даними слідства, яке почалось лише цього року, приватизація супроводжувалась низкою незаконниз дій.

Зокрема, глава Фонду держмайна на місяць затягнув з термінами формування комісії з приватизації, а також незаконно призначив представником ФДМ в інвентаризаційній комісії гендиректора "Мотор Січі".

Крім того, сама інвентаризація була проведена з порушенням норм та регламентів і з заниженням вартості активів підприємства.

Попри ці порушення, Прядко затвердив пакт оцінки майнового комплексу із заниженими показниками, а потім затвердив і сам план приватизації.

"Висновком від 16.03.2021 фахівців Державної аудиторської служби встановлено порушення передприватизаційного і приватизаційного процесу ДП "Мотор Січ" через мінімізацію вартості приватизації державного майна, заниження розміру статутного фонду більш ніж 30 раз, чим державі завдано збитків (шкоди) в розмірі не менше, ніж на суму 18 372 587 857 гривень", – йдеться у судовому рішення.

Оскільки термін залучення до відповідальності за цей злочин становить 5 років, він закінчився.

Водночас сам обвинувачений своєї провини в злочині не визнав, але клопотання підтримав. Він пояснив це літнім віком (73 роки) і незадовільним станом здоров'я

Нагадаємо, 12 березня очільник "Слуги народу" Олександр Корнієнко заявив, що законопроект про націоналізацію "Мотор Січі" буде готовий уже за два-три тижні.

20 березня Шевченківський районний суд міста Києва за матеріалами СБУ наклав арешт на цілісний майновий комплекс і 100% акцій ПАТ "Мотор Січ" і передав їх у розпорядження АРМА.

Довідка: ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Воно постачає продукцію до понад 100 країн світу.

За січень-вересень 2020 року підприємство отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

На початку січня 2021 року Міністерство фінансів США ввело санкції проти компанії Skyrizon, яка є партнером компанії Олександра Ярославського із розвитку заводу "Мотор-Січ", через спроби придбати та узаконити закордонні військові технології та роботу в інтересах китайської армії, що становить загрозу національній безпеці США.

18 січня стало відомо, що Служба безпеки України (СБУ) викликає Ярославського для дачі показів в якості свідка у кримінальному провадженні щодо ПАТ "Мотор Січ" за ст. 14 ("Готування до кримінального правопорушення"), ст. 111 ("Державна зрада"), ст. 113 ("Диверсія") Кримінального кодексу України.

28 січня Україна запровадила санкції проти китайського інвестора "Мотор Січі".

Читайте також: Питання національної безпеки: Що не так із націоналізацією "Мотор Січі"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme