Довибори в Києві: Блок Петра Порошенка зайнявся поглинанням УДАРу

Блок Петра Порошенка, схоже, всерйоз зайнявся «прирученням» Віталія Кличка в Києві
Depo.Влада
22 січня 2015 19:43
ФОТО: depo.ua
Довибори в Києві: Блок Петра Порошенка зайнявся поглинанням УДАРу
Довибори в Києві: Блок Петра Порошенка зайнявся поглинанням УДАРу

У найближчу неділю, 25 січня, в Києві на двох мажоритарних округах - №8 (Рембаза та Нова Дарниця) і №57 (Лук'янівка і Татарка) - пройдуть довибори в міськраду. Ці «міні-вибори» слід вважати прелюдією до місцевих виборів, намічених на осінь цього року. depo.ua вже повідомляв про те, що в Адміністрації Президента активно працюють над «аншлюзом» Блоку Петра Порошенка і партії УДАР. Власне, призначення Віталія Ковальчука на посаду першого заступника глави АП якраз і пов'язане з тим, щоб «приручити» партію Кличка.

Незважаючи на те, що в грудні Віталій Кличко публічно заявляв про готовність його партії йти на місцеві вибори самостійно, спроби домовитися про те, що б політсила мера-боксера влилася в БПП, ведуться вже зараз. Зокрема, БПП і УДАР зуміли домовитися про принцип невтручання на довиборах у двох вищевказаних київських округах, що свідчить про те, що перспективи у цьому напрямку не вичерпані.

Так, на окрузі №8 «єдиним» висуванцем став кандидат від «Блоку Петра Порошенка» Юрій Сулига, якого називають людиною одіозного нардепа Олександра Супруненка, відомого своєю плідною роботою в «молодій команді» Черновецького. Йому протистоять «свободівець» Олександр Мирний, відомий тим, що після Майдану поступився кріслом міністра АПК свому однопартійцю Швайці через те, що у нього не було вищої освіти, а також скандально відома активістка Тетяна Монтян, яка запам'яталася недавньою поїздкою до сепаратистів в Луганськ і антиукраїнськими висловлюваннями в соцмережах.

На окрузі №57 єдиного кандидата висунув «УДАР». Ним теж виявився вкрай одіозний персонаж - нинішній заступник голови Шевченківської районної державної адміністрації Юрій Миколаєнко, який відомий зв'язками з Віктором Пилипишиним. У 2009 році, будучи заступником начальника управління комунальної власності Шевченківської РДА, він опинився в центрі скандалу про хабарництво. Пилипишин тоді скандал зам'яв.

Головний конкурент Миколаєнка - ще один «свободівець» Святослав Кутняк, що є керівником Шевченківської партосередку ВО «Свобода» і підшефний нардепа Юрія Левченка, який зараз активно борознить по просторах округу і агітує за свого молодого колегу. Якщо ж говорити про Кутняка, то він працює юристом у фармацевтичній компанії «Фаркос», що належить його батькові.

А тим часом в партії Кличка намагаються хоч якось налагодити систему партійної роботи. Зокрема, в Києві главою міського осередку призначили Олексія Рябікіна - тезку заступника голови Київської міської державної адміністрації Павла Рябікіна. Таким чином, в авральному порядку Кличко сподівається побудувати партійну систему на місцях. Наскільки у нього це вийде - питання часу і грошей ...