Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України

В біографії нового командувача ВМС України Воронченко міститься чимало цікавих деталей
Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України
Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України

Ігор Воронченко народився 22 серпня 1964 року у селищі міського типу Бабаї, що на Харківщині. Закінчив Ташкентське танкове училище, після чого потрапив до радянської групи військ у Німеччині, де командував танковим взводом. У 1988 році повернувся до Радянського Союзу, служив у Білоруському військовому окрузі на посадах командира танкової роти та начальника штабу танкового батальйону.

Після розпаду СРСР повернувся на Батьківщину та склав присягу на вірність народу України. Проходив службу в Національній Гвардії України в Харкові. З 1998 по 2003 рік на території Криму командував полком, що спочатку відносився до 7 дивізії НГУ, а згодом був переформатований у 501-й окремий механізований полк (в/ч А0669).

У ЗМІ писали, що коли у 2003 році Росія почала провокації біля острова Тузла, Воронченко наказав розгорнути вогневі позиції реактивної і ствольної артилерії. Його полк був готовий завдати артудари, якщо окупанти порушать держкордон і заведуть дамбу з Тамані на Тузлу.

6 грудня 2013 року полковнику Ігорю Воронченку — заступнику командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України з берегової оборони — начальнику управління військ берегової та територіальної оборони Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України присвоєно військове звання генерал-майора.

Під час анексії Криму Воронченко пропонував знищити з танків бойовиків, коли ті захопили Верховну Раду Криму, проте відповідного наказу так і не надійшло, розповів речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

"Після того, як Гіркін зі своєю бандою захопив Верховну Раду та Раду міністрів Автономної Республіки Крим, Ігор Воронченко звернувся до Міністерства оборони і до командування Військово-морських сил із проханням надати відповідний дозвіл. Танки Т-64Б вже були завантажені на трейлери в 36-й бригаді, був відповідний боєкомплект на борту і ми готові були рушити на цих трейлерах для того, щоб висунути ультиматум бойовикам, які захопили Верховну Раду та Раду Міністрів, з вимогою скласти зброю та здатися, в іншому випадку ми готові були вести вогонь на знищення", – розповів Селезньов. Втім, як відомо, приказу так і не було віддано.

Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України - фото 1

Тоді росіяни намагалися переманити Воронченко на свою сторону - люди "Гобліна" Аксьонова пропонували під загрозою розправи очолити "Міністерство оборони Криму". Після того, як генерал відмовив першому заступнику Шойгу перейти на бік окупанта, через 15 хвилин він був захоплений в полон російським спецназом. Пізніше був звільнений.

На початку україно-російської війни на Донбасі Воронченко протягом більш ніж півроку був командувачем АТО в Луганській області. З його роботою там пов'язаний конфлікт з "Айдаром". Зокрема, "айдаровці" звинуватили його в спробі звільнити захопленого ними в полон мера Луганська Сергія Кравченка, якого звинувачували у співпраці з терористами.

Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України - фото 2

Після цього Воронченка було призначено начальником Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил і присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

Вже 25 квітня 2016 року Воронченка призначили в.о. командувача ВМС. 2 липня 2016 р. Президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил та присвоїв йому військове звання віце-адмірала.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада