Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України

В біографії нового командувача ВМС України Воронченко міститься чимало цікавих деталей
Depo.Влада
5 липня 2016 17:15
ФОТО: depo.ua
Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України
Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України

Ігор Воронченко народився 22 серпня 1964 року у селищі міського типу Бабаї, що на Харківщині. Закінчив Ташкентське танкове училище, після чого потрапив до радянської групи військ у Німеччині, де командував танковим взводом. У 1988 році повернувся до Радянського Союзу, служив у Білоруському військовому окрузі на посадах командира танкової роти та начальника штабу танкового батальйону.

Після розпаду СРСР повернувся на Батьківщину та склав присягу на вірність народу України. Проходив службу в Національній Гвардії України в Харкові. З 1998 по 2003 рік на території Криму командував полком, що спочатку відносився до 7 дивізії НГУ, а згодом був переформатований у 501-й окремий механізований полк (в/ч А0669).

У ЗМІ писали, що коли у 2003 році Росія почала провокації біля острова Тузла, Воронченко наказав розгорнути вогневі позиції реактивної і ствольної артилерії. Його полк був готовий завдати артудари, якщо окупанти порушать держкордон і заведуть дамбу з Тамані на Тузлу.

6 грудня 2013 року полковнику Ігорю Воронченку — заступнику командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України з берегової оборони — начальнику управління військ берегової та територіальної оборони Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України присвоєно військове звання генерал-майора.

Під час анексії Криму Воронченко пропонував знищити з танків бойовиків, коли ті захопили Верховну Раду Криму, проте відповідного наказу так і не надійшло, розповів речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

"Після того, як Гіркін зі своєю бандою захопив Верховну Раду та Раду міністрів Автономної Республіки Крим, Ігор Воронченко звернувся до Міністерства оборони і до командування Військово-морських сил із проханням надати відповідний дозвіл. Танки Т-64Б вже були завантажені на трейлери в 36-й бригаді, був відповідний боєкомплект на борту і ми готові були рушити на цих трейлерах для того, щоб висунути ультиматум бойовикам, які захопили Верховну Раду та Раду Міністрів, з вимогою скласти зброю та здатися, в іншому випадку ми готові були вести вогонь на знищення", – розповів Селезньов. Втім, як відомо, приказу так і не було віддано.

Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України - фото 1

Тоді росіяни намагалися переманити Воронченко на свою сторону - люди "Гобліна" Аксьонова пропонували під загрозою розправи очолити "Міністерство оборони Криму". Після того, як генерал відмовив першому заступнику Шойгу перейти на бік окупанта, через 15 хвилин він був захоплений в полон російським спецназом. Пізніше був звільнений.

На початку україно-російської війни на Донбасі Воронченко протягом більш ніж півроку був командувачем АТО в Луганській області. З його роботою там пов'язаний конфлікт з "Айдаром". Зокрема, "айдаровці" звинуватили його в спробі звільнити захопленого ними в полон мера Луганська Сергія Кравченка, якого звинувачували у співпраці з терористами.

Як танкіст, який хотів розстріляти Гіркіна, командуватиме флотом України - фото 2

Після цього Воронченка було призначено начальником Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил і присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

Вже 25 квітня 2016 року Воронченка призначили в.о. командувача ВМС. 2 липня 2016 р. Президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил та присвоїв йому військове звання віце-адмірала.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада