Для позову до Гаагзького трибуналу проти Росії потрібна лише заява Порошенка, – ГПУ

Українська сторона підготувала всі документи для звернення в Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал) щодо притягнення до відповідальності керівництва Російської Федерації та самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" за злочини проти людяності
Depo.Влада
24 липня 2015 14:47
ФОТО: depo.ua

Для старту процедури необхідна лише відповідна заяву президента України Петра Порошенка, повідомив у коментарі агентств "Інтерфакс-Україна" заступник генерального прокурора України Віталій Касько, передає depo.ua.

"По-моєму це (документи, - ред.) зависло десь у Кабінеті міністрів. Ми всю інформацію надали. У кожному разі тут важко висунути якісь претензії до Кабінету міністрів, тому що для того, щоб пішов процес, необхідна заява від глави держави, адже постанови парламенту не достатньо", - розповів він.

Касько пояснив, що для початку розгляду матеріалів в офісі прокурора Гаазького трибуналу необхідно звернення президента України.

"МЗС передало в адміністрацію президента проект цього звернення, але, наскільки мені відомо, воно досі не підписано, тому не маючи звернення, направляти ці матеріали немає сенсу", - розповів Каськів.

При цьому заступник генпрокурора знову підкреслив важливість ратифікації Україною Римського статуту для належної правової роботи України з цією інстанцією.

"А взагалі-то дуже бажано ратифікувати Римський статут. Ми цього чомусь досі не зробили, хоча Генпрокуратура кожен раз підписує відповідні проекти закону і виступає обома руками за те, щоб ми ратифікували Римський статут і все йшло у встановленому ним порядку" , - зазначив Каськів.

Генпрокуратура України раніше підготувала матеріали для звернення до Гаазького трибуналу і передала їх Кабінету міністрів.

Нагадаємо, що 4 лютого Верховна Рада України визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій "ДНР" / "ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян.

У червні Європарламент звернувся до Міжнародного кримінального суду, щоб він почав розслідувати ті злочини, які спричинені російською владою на території України.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.