"Динамо" програло, але не зганьбилося

Київський клуб був за лічені хвилини від нічиєї з "Фенербахче" у стартовому матчі Ліги Європи

"Динамо" програло, але не зганьбилося…

У Стамбулі на стадіоні "Шюкрю Сараджоглу" з рахунком 2:1 на користь господарів завершився матч першого туру групового етапу Ліги Європи УЄФА, в якому київське "Динамо" протистояло місцевому "Фенербахче".

Перед тим, як перейти власне до футболу, наголосимо на черговій ганьбі фанатів "Фенера". Ще до старту матчу Ліги Європи "Фенербахче" – "Динамо" виник скандал: у мережі з'явилися фото, на яких фани турків одягнені у маски володимира путіна. Раніше, коли "Динамо" і "Фенербахче" цього літа зустрічалися у кваліфікації Ліги чемпіонів, турецькі фани скандували кричалки на честь путіна.

Сама ж гра вийшла не найкращою за якістю для киян, які із залежних і незалежних від них причин перебувають у ігровій і психологічній ямі. Досить сказати, що "Динамо" грало без пари основних центральних захисників, без нападника і з лідером Віктором Циганковим, який перебуває в поганій формі.

Єдине, що динамівці змогли протиставити туркам – це характер. І цього, як не дивно, за певного збігу обставин вистачило б для нічиєї, але все ж вищий на сьогодні клас господарів дався взнаки: вже у доданий арбітром час, на 90+3 хвилині, після вкидання з ауту м'яч, супроводжуваний поглядами гравців "Динамо", дійшов до Міші Батшуаї, який у гордій самотності на задній штанзі переправив його у ворота.

І перший гол теж був забитий після розіграшу господарями поля стандартного положення. На 34-ій хвилині Густаво Енріке відгукнувся на подачу Дієго Россі з кутового, виграв повітряну дуель у захисників "Динамо" і ударом головою вразив праву "дев'ятку" воріт Георгія Бущана.

Після перерви гра вирівнялася. На 64-ій хвилині Віктор Циганков у дотик замкнув тонку передачу Віталія Буяльського з лівого флангу. Не виручив турків їхній воротар. А буквально за три хвилини у киян сталася прикра кадрова втрата – Микола Шапаренко, один із стовпів нинішнього "Динамо", травмувався в ігровому епізоді й залишив межі поля на ношах.

Фінальний тиск "Фенера" як уже йшлося, дав господарям змогу досягти єдино прийнятного для себе результату і хоч якось помститися киянам за виліт з Ліги чемпіонів.

Звісно, хвалити Динамо за гру в Стамбулі було б перебором, але й надміру критикувати команду не варто, враховуючи обставини, в яких перебуває і столичний клуб, і вся наша країна. Тож чекаємо на наступні матчі і сподіваємося, що перемоги таки прийдуть.

А поки констатуємо, що "Динамо" програло п'яту гру поспіль: негативним результатом завершилися дві зустрічі з португальською "Бенфікою" у кваліфікаційному раунді плей-оф Ліги чемпіонів і два матчі киян у чемпіонаті України. Навіть за банальною логікою колись цій чорній смузі має настати край.

Наступного тижня кияни проведуть номінально домашню гру з АЕКом (Кіпр, Ларнака), який у паралельній зустрічі поступився французькому "Ренну" 1:2. От із цими суперниками кияни можуть і повинні грати на результат.

Ліга Європи. Група В.

"Фенербахче"– "Динамо" – 2:1 (1:0). Стадіон "Шюкрю Сараджоглу" (Стамбул, Туреччина)

Голи: Густаво Енріке (35), Батшуаї (92) – Циганков (64)

Жовті картки: Кінг (50), Россі (68), Аліоскі (82), Алтай Баяндир (96) – Гармаш (11), Сирота (78), Бущан (87).

"Фенербахче": Алтай Баяндир, Кадіоглу, Густаво Енріке, Салай, Луан Перес, Россі (Кахведжи, 69), Вілліан Арао, Крешпу (Яндаш, 83), Аліоскі (Лінкольн, 83), Жоау Педро (Бачуаї, 69), Кінг (Валенсія, 69).

"Динамо": Бущан, Дубінчак (Вівчаренко, 59), Сирота, Бурда, Кендзьора, Кабаєв, Шапаренко (Шепелєв, 68), Сидорчук, Циганков, Гармаш (Кравченко, 88), Буяльський.

Арбітр: Тамаш Богнар (Угорщина)