Денісова закликала Євросоюз сильніше тиснути на Росію

Українська омбудсвумен Людмила Денісова закликала очільників дипломатичних представництв держав-членів Європейського Союзу посилити тиск на російську владу з метою дотримання нею норм міжнародного гуманітарного права щодо полонених моряків

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Facebook омбудсмена.

Денісова наполягає не лише на збереженні, а й на подальшому посиленні відповідних санкцій.

"Зокрема, я вимагаю від РФ направити поранених військовополонених до третьої (нейтральної) країни, для надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Це відповідало б положенням Женевської конвенції 1949 року", - зазначила омбудсмен.

Крім того, вона наполягає на звільненні українських військовополонених моряків без будь-яких умов з боку РФ, зважаючи на основоположні принципи, які закладено у Женевській конвенції.

Омбудсмен також наголошує, що ні вона, ні адвокати, досі не отримали жодної підтвердженої медичними довідками офіційної інформації про те, які саме поранення було отримано, як здійснювалося лікування і як почуваються українці.

Нагадаємо, 13 січня російський суд продовжив термін арешту 24 українських військовополонених моряків, захоплених в Керченській протоці.

Невдовзі адвокати українців оскаржили це рішення.

США і ЄС можуть посилити санкції проти Росії через полонених українських моряків.

23 січня адвокат захоплених Росією українських моряків заявив, що моряків, серед яких є й поранені, переводять у СІЗО "Лефортово".

Батько пораненого моряка розповів у Страсбурзі, що військовополоненим морякам не надавалася кваліфікована медична допомога, а рани від уламків заживали самі собою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія