Батько пораненого моряка розповів у Страсбурзі про тортури та шантаж Росії щодо полонених

Пораненим військовополоненим морякам не надавалася кваліфікована медична допомога, рани від уламків заживали самі собою

Про це у Страсбурзі розповів батько одного з поранених моряків Віктор Сорока, повідомляє Depo.ua

"Після обстрілу було поранено 6 осіб, трьох поранило легко, а троє мали важкі поранення. Серед поранених два матроса – це Артеменко Андрій і Ейдер Андрій, а також старший лейтенант Сорока Василь", - зазначив він.

На фотографії присутнім продемонстрували руку Сороки, куди ввійшов уламок.

"За інформацією, яку ми отримали з неофіційних джерел, кваліфікованої медичної допомоги пораненим не було надано. Ви бачите, що рани заживали самі собою. Всі троє поранених ще мають осколки у своєму тілі. Трохи правіше на фото видно ще пухлину, яка говорить про те, що там ще знаходиться уламок, який росіяни не дістають. Це говорить про те, що РФ сьогодні поводиться негуманно і не по-людяному. Ми розцінюємо, що ненадання кваліфікованої медичної допомоги Росією використовується як тортури", - заявив батько пораненого.

"Маємо ще таку інформацію, що російські спецслужби говорять: як тільки ви визнаєте свою вину, вам буде надана медична допомога. За інформацією адвокатів, що у двох поранених – це в Артеменка Андрія, який під час атаки зазнав тяжкої контузії, у нього уражені очі від сильного удару відшарувалася сітківка. Він також має осколки в тілі, як і Ейдер Андрій", - розповів Сорока.

"Маємо усне підтвердження, що своєчасне ненадання меддопомоги нашим пораненим призведе до того, що Артеменко може втратити зір, у Василя Сороки через ураження сухожиль рука втратила свої функції і може початися незворотній процес висихання руки", - додав він.

Нагадаємо, 13 січня російський суд продовжив термін арешту 24 українських військовополонених моряків, захоплених в Керченській протоці.

Невдовзі адвокати українців оскаржили це рішення.

США і ЄС можуть посилити санкції проти Росії через полонених українських моряків.

23 січня адвокат захоплених Росією українських моряків заявив, що моряків, серед яких є й поранені, переводять у СІЗО "Лефортово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія