ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Денісова вимагає передати поранених моряків до нейтральної країни

Якщо російська сторона не може забезпечити належні умови для якісного лікування та подальшої реабілітації українських моряків, вона має передати поранених до третьої нейтральної країни

Depo.Влада
28 січня 2019 19:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявила українська омбудсвумен Людмила Денісова у Facebook, передає Depo.ua.

Вона наголосила, що українські поранені моряки Андрій Ейдер, Василь Сорока та Андрій Артеменко потребують якісного лікування та оперативного втручання.

"Тому я негайно звернулася до комісара Ради Європи Дуні Міятович, до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та до радника президента РФ, Голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини Михайла Федотова", - розповіла омбудсвумен.

Вона повідомила Міятович, Москальковій та Федотову інформацію щодо переміщення трьох поранених військовополонених до СІЗО "Лефортово", у якому немає жодних умов для надання кваліфікованої медичної допомоги.

"У зверненні також зазначила, що згідно з ухваленою резолюцією ПАРЄ від 24 січня 2019 року, РФ закликали дотримуватися норм Женевської Конвенції. Тому, якщо російська сторона не може забезпечити належні умови для якісного лікування та подальшої реабілітації, вона має передати поранених українських моряків до третьої нейтральної країни", - наголосила Денісова.

Нагадаємо, у українського військовослужбовця Василя Сороки, який був поранений під час захоплення Росією українських кораблів, досі функції руки не відновлюються, пальці не згинаються, набряк не сходить.

24 січня батько пораненого моряка розповів у Страсбурзі про тортури та шантаж Росії щодо полонених. Пораненим військовополоненим морякам не надавалася кваліфікована медична допомога, рани від уламків заживали самі собою.

28 січня Міністерство закордонних справ України підтвердило переведення трьох поранених та захоплених Росією моряків до СІЗО Лефортово.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада