ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Денісова порушила провадження щодо недотримання прав Сенцова і Кольченка на Росії

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова порушила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова

Depo.Влада
24 травня 2018 16:24
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу омбудсмена.

Денісова надіслала звернення до генпрокурора Юрія Луценка, очільників Мін'юсту, МЗС та МВС з проханням до 31 травня поінформувати омбудсмена про вжиті заходи реагування за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Олександра Кольченка й Олега Сенцова.

Після отримання відповідей Денісова вивчить матеріали та запропонує подальші дії щодо звільнення українських політв'язнів.

Омбудсмен проаналізувала інформацію, надану уповноваженою Росії з прав людини Тетяною Москальковою у попередні роки. Йдеться про виконання Федерального конституційного закону Росії "Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим і створення у складі Російської Федерації нових суб'єктів – Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя" від 21 березня 2014 року. В законі йдеться, що усі громадяни, які на цей момент проживали на півострові, набувають громадянства Росії. За виключенням тих громадян, які протягом місяця офіційно оголосять про намір залишити попереднє громадянство. За словами Тетяни Москалькової, ані Олександр Кольченко, ані Олег Сенцов цього не зробили.

Денисова переконана, що Україна не може приймати цю аргументацію в своїй роботі щодо передачі засуджених. Адже Крим - це Україна, і будь-які російські закони щодо Автономної Республіки Крим є фейковими.

Під час судових засідань Олександр Кольченко та Олег Сенцов офіційно заявляли, що вони не звертались та не збираються звертатись до російської сторони з метою отримання громадянства Росії. Вони неодноразово говорили, що є громадянами України. В свою чергу, Росія не визнала їх українського громадянства та інформувала про неможливість передачі в'язнів Україні згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб.

На підставі цього омбудсмен стверджує, що права Олександра Кольченка та Олега Сенцова як громадян України були порушені та керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 13 і 15 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" відкриває провадження за цим фактом.

В рамках провадження проводяться дії щодо з'ясування проведеної роботи державними органами України в рамках Конвенція про передачу засуджених осіб.

Нагадаємо, 14 травня український політв'язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в'язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

За словами адвоката, Сенцов заявив про намір голодувати навіть до фатального кінця.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада