Справу режисера Сенцова передадуть у військовий суд РФ - адвокат

Справу українських активістів Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Олексія Чирнія, затриманих в анексованому Криму російськими спецслужбами, розглядатиме один з двох окружних військових судів - або Московський в російській столиці, або Північно-Кавказький в Ростові-на-Дону
Depo.Влада
18 лютого 2015 18:20
ФОТО: depo.ua
Справу режисера Сенцова передадуть у військовий суд РФ - адвокат
Справу режисера Сенцова передадуть у військовий суд РФ - адвокат

Про це заявила адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна, повідомляє depo.ua з посиланням на «Грани.ру».

На її думку, більш імовірно, що справу передадуть до Ростова-на-Дону.

Відзначимо, що 1 січня 2015 року набула чинності частина 6.1 статті 31 КПК України (підсудність кримінальних справ). Пункт 2 цієї норми встановлює, що всі справи за статтями, пред'явленим українцям, підсудні тільки цим двом судам.

Як припустила Сидоркіна, суд над активістами буде відкритим.

За її словами, закрити розгляд від громадськості можна лише в тому випадку, якщо в матеріалах справи містяться відомості, що становлять державну таємницю. Тим часом таких відомостей у справі немає.

«За процедурою військові суди нічим не відрізняються від звичайних. Менталітет суддів інший. Це як порівнювати СІЗО «Лефортово» та інші СІЗО», - сказала Сидоркина.

Як повідомляв depo.ua, 9 лютого Московський міський суд до 11 квітня залишив під арештом українського режисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, Сенцов був затриманий ФСБ в анексованому Криму, а потім переправлений в СІЗО Москви. Його звинувачують у підготовці терактів. 26 грудня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 квітня 2015 року термін утримання під вартою Сенцова.

У справі про «кримський тероризм», крім Олега Сенцова, заарештовані ще троє жителів Сімферополя: Олександр Кольченко, Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв. Останній був засуджений на 7 років позбавлення волі 17 грудня Московським міським судом. Справа слухалася в особливому порядку за зачиненими дверима.

5 лютого 2015 року Генеральна прокуратура Росії визнала наявність подвійного громадянства у Сенцова.