Деканоідзе пообіцяла, що не перетворить поліцію на "хижака"

Уточнення законодавства щодо поводження поліцейських із громадянами покликане захистити обидві сторони
Depo.Влада
3 жовтня 2016 15:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила під час прес-конференції голова Нацполіції Хатія Деканоідзе, передає Depo.ua.

"Презумпція правоти поліцейського не буде як окремий закон.  Щодо розширення прав поліцейських, ми не будемо нівелювати норму Конституції про презумпцію невинуватості", - запевнила Деканоідзе.

За її словами, готуються уточнення Кодексу  про адміністративні правопорушення, Закону "Про дорожній рух" і Закону "Про Нацполіцію України".

"Ми уточнимо законодавчі норми, які в першу чергу будуть захищати не лише поліцейських, а й громадян України. Так, в законі України "Про дорожній рук ми плануємо  – уточнит:  коли поліцейський зупиняє  машину і попереджає, що не можна покидати салон автотранспорту. Ця норма захищає самого громадянина…  Це в першу чергу захищає громадян від провокаційних моментів", - зазначила Деканоідзе.  

Вона стверджує, що не перетворить "поліцію на хижака, який не буде захищати громадянина".

Нагадаємо, що  після подвійного розстрілу поліцейських у Дніпрі в МВС підготували законодавчі зміни для запровадження презумпції правоти поліцейського.  За словами глави відомства, потрібно надати право Національній поліції застосовувати електрошокери і вогнепальну зброю до громадян в разі непідкорення

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада