Після трагедії у Дніпрі Аваков закликав увести презумпцію правоти поліцейського

Міністерство внутрішніх справ ініціює запровадження в Україні презумпції правоти поліцейського: спочатку підкоряйся – потім оскаржуй
Depo.Влада
26 вересня 2016 10:40
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua.

"Імператив презумпції правоти поліцейських - повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському - потім оскаржить! І справа тут не в необхідних до прийняття законодавчих поправках, відповідних досвіду розвинених світових демократій. Справа в тому, щоб суспільство прийняло це правило - як необхідна правило для власної безпеки, як своє!" – зазначив Аваков.

Він запевняє, що це не обмеження громадянських свобод?

"Ні! Це правило безпеки - через процедуру порядку лише на дуже короткий час відстрочує права громадянина на апеляцію дій поліцейського. Це висока відповідальність і високі права для поліції? Так! Але іншого шляху немає. Змінювана реформами поліція - повинна і буде отримувати і більше прав і більше довіри суспільства. Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Потрібно вдосконалювати і поліцейські сили, розширюючи їх рівень як компетентності, так і відповідальності за забезпечення свобод кожного. Розширюючи апріорі рівень довіри", - сказав Аваков.

Він нагадав, що презумпція правоти поліцейського працює в Німеччині, США, Великій Британції, Франції, Італії, Канаді та багатьох інших країнах

"Презумпція правоти поліцейського (спочатку підкоряйся – потім оскаржуй) - один з інструментів побудови системи колективної внутрішньої безпеки!" – вважає міністр.

Він додав, що в пакеті законодавчих ініціатив щодо забезпечення безпеки, що готується до внесення в парламент, МВС буде пропонувати парламентаріям імплементувати цю норму в законодавчому полі.

Нагадаємо, що вчора в Дніпропетровську розшукуваний за тяжкі злочини екс-боєць "Торнадо" Пугачов  розстріляв двох поліцейських при спробі перевірити в нього документи.   Наразі сам він перебуває в лікарні.

Додамо, що презумпція правоти поліцейського була передбачена проектом закону про Національну поліцію, однак від неї відмовилися. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада