ДБР оголосило підозру чинному поліцейському за перешкоджання журналістам під час Майдану

Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили про підозру чинному співробітнику Національної поліції за підозрою в перешкоджанні журналістській діяльності під час Революції Гідності
 

Редактор стрічки новин
ДБР оголосило підозру чинному поліцейськ…
Фото: Олександр Хоменко/Depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Офісу генпрокурора, передає Depo.ua.

Зокрема, як зазначається у публікації, повідомлено про підозру колишньому старшому інспектору з особливих доручень відділу організації служби управління громадської безпеки Головного управління МВС України в м. Києві, який є діючим співробітником Національної поліції.

"Йому інкримінується умисне, на виконання явно злочинного наказу, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 1 ст. 171 КК України)", – зазначають в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, 18 лютого 2014 року підозрюваний, перебуваючи у центрі Києва та діючи спільно зі співробітниками міліції особливого призначення "Беркут", перешкоджав проведенню зібрань громадян, а також незаконно затримав кореспондента та оператора "5 каналу" з застосовуванням насильства.

"В результаті таких протиправних дій правоохоронця журналістам були спричинені тілесні ушкодження, окрім того, була пошкоджена відеокамера та інше професійне обладнання", – зазначається у повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо звернення до суду з клопотанням про відсторонення підозрюваного від посади та застосування запобіжного заходу.

Нагадаємо, раніше Київський апеляційний суд визнав законними дії судді Оксани Царевич, яка у 2014 році виносила вироки автомайданівцям. 

Повідомлялося також, що вирок колишнім співробітникам спецпідрозділу "Беркут" у справі Майдану можуть винести в середині 2021 року, а судові дебати триватимуть до кінця весни.

Довідка: Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об’єднані в одну велику "справу Майдану".

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів впродовж січня-лютого 2014 року.

Окремо триває розслідування справ, де фігурує екс-президент-утікач Віктор Янукович.

Станом кінець 2020 року у провадженні управління ДБР із розслідування "справ Майдану" перебувало 74 кримінальні провадження.

Читайте також: Венедіктова похвалилася результатами у справах Майдану: Про що йдеться

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme