CoronaVac від Sinovac Biotech: Що за вакцину проти коронавірусу зареєстрували в Україні

Рішення про державну реєстрацію в Україні для екстреного медичного застосування під зобов'язання вакцини для профілактики COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech ухвалили на основі вивчення матеріалів, наданих виробником

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
CoronaVac від Sinovac Biotech: Що за вак…
Фото: Рixabay

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Вчора Міністерством охорони здоров'я було ухвалене рішення про державну реєстрацію для екстреного медичного застосування під зобов'язання вакцини для профілактики COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech, яка називається CoronaVac", – нагадав він.

Іващенко пояснив, що таке рішення у МОЗ ухвалили на основі вивчення матеріалів (реєстраційних посвідчень), які були надані виробником, щодо:

  • автентичності;

  • аналізу "користь-ризик";

  • клінічних досліджень щодо безпеки та ефективності застосування вакцини. 

"Це вже третя вакцина, яка отримала дозвіл для екстреного медичного застосування під зобов'язання в Україні", – уточнив урядовець.

Що відомо про китайську вакцину CoronaVac

Sinovac Biotech Ltd – найбільша китайська компанія з виробництва вакцин, заснована у Пекіні у 2001 році. Потужність виробництва складає від 300 до 500 мільйонів доз на рік. Компанія виробляє шість різних типів вакцин для 34 країнах світу. Зокрема, Sinovac Biotech розробила вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу та паротиту.

Вакцина CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech під час клінічних випробувань у трьох країнах продемонструвала хорошу ефективність. Зокрема, результати клінічних випробувань у Туреччині показали, що ефективність вакцини становить 91,25%, а в Індонезії – 65,3%.

Згідно з результатами клінічних досліджень у Бразилії, вакцина на 100% ефективна проти важкої форми COVID-19, і на 78% при легких випадках, що вимагають медичного лікування. При цьому її загальний показник ефективності становив 50,38%.

Вакцина CoronaVac випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів, тобто її можна зберігати в звичайному холодильнику, на відміну від більшості конкурентів (наприклад Pfizer/BioNTech). Тому ця вакцина більш придатна для країн, що розвиваються, де спеціальних холодильних систем може просто не бути.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, коментуючи дані про ефективність вакцини Sinovac після клінічних випробувань у Бразилії зазначив, що це лише проміжний результат, і якщо показники ефективності вакцини за підсумками усіх випробувань будуть становити менш як 70%, як це зазначено у договорі, китайська компанія буде зобов'язана повернути Україні гроші. 

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року ДП "Медзакупівлі України" уклало договір на постачання близько 2 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Відповідно до договору, першу партію вакцини – 700 тисяч одиниць – в Україну для проведення масової вакцинації проти коронавірусу мали доставити в лютому, однак цього не сталося.

10 лютого компанія Sinovac подала документи до Міністерства охорони здоров'я Україні на реєстрацію вакцини від коронавірусу.

2 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що китайська компанія Sinovac має поставити в Україну вакцину від коронавірусу до 6 березня, проте терміни постачання можуть змінитися.

4 березня у "Медзакупівлях" уточнили, що, згідно з контрактом, перша партія китайської вакцини від коронавірусу компанії Sinovac має бути поставлена в Україну до 7 березня.

Дещо пізніше заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко повідомив, що МОЗ має намір оштрафувати компанію "Лекхім", яка є посередником у закупівлі китайської вакцини Sinovac, через те, що вона протермінувала поставки вакцини до України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme