Чубаров оприлюднив список кримських татар, яких "трусить" ФСБ

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив про масові обшуки в будинках кримських татар
Depo.Влада
11 лютого 2016 17:25
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", повідомляє depo.ua.

"Сьогодні в Криму проходить шквал обшуків в будинках кримських татар, проводяться допити активістів кримськотатарського національного руху.

Обшуки в будинках: Даміра Мінадірова (Ялта), Бахтіяра Топуз (Ялта), Рустема Османова (Бахчисарай), Нарімана Мамедінова (с. Холмовка Бахчисарайського району, після обшуку затриманий і відвезений в Севастополь), Арсена Халілова (с. Холмовка Бахчисарайського району), члена контактної групи по прав людини Емір-Усеіна Куку (Ялта, після обшуку затриманий)", - написав Чубаров.

За його словами, також сьогодні на допит в "прокуратуру" Сімферополя був викликаний заступник голови Меджлісу  Наріман Джеляль. Під час допиту "прокурор" вимагав від нього пояснень про діяльність Меджлісу " у зв'язку зі скаргами громадян". Після допиту його відпустили.  

"До речі, деякі із зазначених вище кримських татар зустрічалися зі спецпредставником Генерального секретаря Ради Європи в ході скоїв візиту до окупованого Криму в кінці січня 2016 року. Ситуація з правами людини в окупованому Криму погіршується з кожним днем. При цьому весь арсенал цілеспрямованих репресій окупаційна влада направляють проти кримських татар, а також людей інших національностей, які сповідують Іслам", - повідомив Чубаров. 

Нагадаємо, 11 лютого по Криму в будинках кримських татар проходять обшуки. В цей же день викликали в прокуратуру першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Правозахисники, численні очевидці відзначають, що обшуки проходили з особливою жорстокістю: силовики штурмували будинок, вибивали вікна, ламали двері.

Офіційної інформації про обшуки в будинках кримських татар і затриманнях на сайтах кримських силових структур, підконтрольних Росії, немає.

Пізніше прокурор Криму Наталія Поклонська пояснила, чому ФСБ "перетрясає" домівки кримських татар.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада