"Чорна бухгалтерія" Труханова: Коли Саакашвілі почне топити Коломойського

Лідер "Руху нових сил" виступив із гучним викриттями мера Одеси Геннадія Труханова, який разом із мером Харкова Геннадієм Кернесом є співголовою партії "Довіряй ділам"

Ще у травні Ігор Коломойський розповідав, що консультує політичний проект мерів, який в народі вже прозвали партією двох Ген – Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова. До нього влилася й партія "Відродження", про яку Ігор Валерійович сказав, що у нинішньому вигляді вона вичерпалася і "потребує об'єднання, більш розширеного розуміння ідеології. Не просто клуб за інтересами, а якоїсь насиченості". У той же час експерти запідозрили, що "Довіряй ділам" є запасним аеродромом Коломойського та кількох його партнерів – нардепа Віталія Хомутинніка і бізнесмена Павла Фукса - на випадок, якщо Володимир Зеленський спробує позбавитися від впливу головного екс-"приватівця". Тому потрапляння до парламенту "партії мерів" дуже важливе для Коломойського, аби не лише мати у новій Раді своїх лобістів, бо вони і так будуть завдяки чималому представництву людей, пов’язаних із цим олігархом, під брендом "Слуги народу", а й отримати свою фракцію. Без неї впливати на процеси і торгуватися з Банковою буде складно.

Правда, поки що соціологи оцінюють шанси на проходження політпроекту "Довіряй ділам" доволі низько. І, схоже, на пониження рейтингу цієї політсили активно почав працювати Михаїл Саакашвілі, якому президент Володимир Зеленський повернув українське громадянство. Нагадаємо, що Центрвиборчком відмовив партії "Рух нових сил" у реєстрації кандидатів на дочасних парламентських виборах. Підстава: скликання та проведення позачергового з’їзду "РНС" 10 червня 2019 року, а також затвердження на ньому виборчого списку кандидатів у народні депутати в багатомандатному виборчому окрузі та висування кандидатів в одномандатних виборчих округах відбулось у порушення вимог статуту цієї партії. Саакашвілі заявив про провокацію і з цього приводу вже звернувся до суду та до Зеленського.

Однак не лише відмова у реєстрації турбує екс-главу Одещини. Він взявся завзято викривати мера Одеси. Показав документи, які назвав "чорною бухгалтерією" Геннадія Труханова і "мафії, яка вбиває Одесу" (у цьому зв’язку згадував прізвища нардепа Сергія Ківалова і бізнесмена Володимира Галантерника, якого у ЗМІ називають "неофіційним господарем Одеси"). Йому ці матеріали потрапили від громадських активістів, які, за словами політика, самі побоялися їх опублікувати, бо "за це тут убивають". У притаманній йому манері, Саакашвілі назвав Труханова "злочинцем" і пообіцяв довести його справу до тюрми. Сьогодні він прийшов на засідання Малиновського суду Одеси, де розглядається справа Труханова, аби виступити зі звинуваченнями на адресу підсудного. У коментарі журналістам роз’яснив: документи знайшли у помічника мера, в них розписані суми, які платили депутатам парламенту і міської ради, телеканалам, експертам з оцінки вартості майна, російським політтехнологам. І зробив реверанс у бік Зеленського: цей президент не домовлятиметься з мафією.

Саакашвілі воював з Трухановим, ще коли очолював Одещину. Однак тоді мер Одеси не балотувався до Верховної Ради і, тим більше, не балотувався під політичним брендом, у потраплянні якого до парламенту особисто зацікавлений Ігор Коломойський. За нинішніх же обставин можна припустити, що раз Саакашвілі так впритул зайнявся Трухановим, значить, це комусь вигідно. Тут варто згадати історію його попередніх атак на "бариг", "мафію", на уряд Арсенія Яценюка, а потім і на Петра Порошенка. А ще – на Ігоря Коломойського.

З Ігорем Валерійовичем у Саакашвілі взагалі особлива "любов". Фраза "Коломойський буде сидіти і жодна Швейцарія його не врятує" навіть стала крилатою. Екс-глава Одещини звинувачував авіаперевізника "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), підконтрольного екс-"приватівцю", у завищенні цін на квитки, закидав йому більш ніж двохмільярдний борг перед державою, розповідав, що має докази причетності Коломойського до контрабанди в Одеській області. "Я вважаю, немає сенсу питати з брудного шмаркатого наркомана доти, доки він не пройде курси реабілітації від наркозалежності, - жорстко відповів на нападки олігарх. - Коли собака без намордника когось кусає, потрібно карати і собаку, і, що важливо, її господаря. Собак у таких випадках присипляють. А в нашому випадку можна відправити накладним платежем у Грузію, щоби він відповів за покусаних там людей".

За минулої влади історія розпорядилася так, що обидва фігуранти опинилися за межами України і повернулися лише після зміни хазяїна на Банковій. І ось тепер їхні долі знову пересікаються. Поки не прямо, Саакашвілі атакує Труханова, однак за спиною мера Одеси бовваніє тінь Коломойського. А, отже, за законами політичного жанру дуже скоро Міхо візьметься за "консультанта" "партії мерів". І це вже інтрига, враховуючи вплив олігарха на нинішню владу і, зокрема, на президента через голову президентського Офісу, свого колишнього адвоката Андрія Богдана. Тому дуже цікаво подивитися, як скоро зміниться тональність до Зеленського на каналі "1+1", якщо той відмовиться вплинути на Саакашвілі.

Утім, проблема саме у тому і полягає, що вплинути навряд чи вдасться – екс-главі Одещини у своїй риториці змінити "баригу" Порошенка на "баригу" Зеленського буде не складно. А як же вдячність за повернуте громадянство? Порошенко також надав притулок Саакашвілі, проти якого у Грузії на той момент велася ціла низка кримінальних розслідувань, дав йому губернаторську посаду, а вже за кілька років позбавив громадянства. Схоже, історія або повториться, або у Зеленського планують скинути "дядю Беню" з потяга. Якщо так, тоді не буде нічого дивного, коли Саакашвілі від атак на Труханова перейде до атак на Коломойського.   

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна