Тимошенко попрацювала у Вашингтоні ахметівським миротворцем

Історія з обніманнями Тимошенко та Герман у Вашингтоні попри миролюбну картинку, навряд чи дасть Юлії Володимирівні заробити політичні бали
Depo.Влада
5 лютого 2016 12:26
ФОТО: depo.ua
Тимошенко попрацювала у Вашингтоні ахметівським миротворцем
Тимошенко попрацювала у Вашингтоні ахметівським миротворцем

Повідомлення про те, що Тимошенко та Герман "посестрилися" під час Міжнародного ланчу у Вашингтоні, підірвало соцмережі. Одразу ж на адресу лідера "Батьківщини" посипалися звинувачення у "зраді". В результаті символічне примирення перетворилося у цькування Юлії Володимирівни, яка, варто зазначити, підставилася під критику абсолютно свідомо.

Тимошенко попрацювала у Вашингтоні ахметівським миротворцем - фото 1

Проблема в тому, що останнім часом Тимошенко загубилася в інформпросторі, у якому головними спікерами стали зовсім інші люди, як-то Михайло Саакашвілі, перебити якого на націонал-популістичному полі – дуже складно. Тому, вочевидь, Тимошенко згадала про те, що ідея стати таким собі миротворцем, який пробачає своїм ворогам, для неї може дати новий поштовх у політичній кар’єрі.

Раніше, після виходу з тюрми вона показово відмовилася від помсти щодо тих, хто організував її ув’язнення. Тепер настав час примирення з політичними опонентами. Варто зазначити, що вибір з об’єктом примирення було в принципі обрано правильно. Ганна Герман на відміну від інших "регіоналів" після війни не зайняла відкрито проросійську позицію, як, наприклад, Олена Бондаренко, а спокійно відійшла убік. Втім, відраза та нетерпимість щодо діяльності всієї верхівки ПР досі живе у суспільстві. І Тимошенко прорахувалася, вирішив підняти саме цю тему.

Щоправда, проблема Тимошенко полягає у тому, що для неї наразі будь-яка тема – програшна. Доводиться констатувати, що Юлія Володимирівна як політик – морально застаріла. І зараз їй варто сподіватися лише на якомога довше збереження свого електорату.     

Втім, в історії з миротворчою діяльністю Тимошенко у Вашингтоні існує інший цікавий момент. Останнім часом ходять чутки про те, що з Тимошенко активно співпрацює олігарх Рінат Ахметов, який зараз намагається застовпити в очах Заходу своє ексклюзивне право на Донбас та продемонструвати, що цей регіон може бути повернено Україні. Щоправда, на чолі з самим Ахметовим.

Тому не виключено, що шоу Тимошенко та Герман спрямоване виключно для західного споживача. Тут варто зазначити, що народний депутат від БПП Сергій Березенко, який був присутній на Міжнародному ланчі у Вашингтоні повідомив, що ані Тимошенко, ані Герман під час своїх виступів жодного слова про зовнішню агресію проти України не сказали, а це в купі з обіймами з Герман виглядало б уж надто по-ахметівськи.

Правда, в прес-службі Юлії Володимирівни швидко спробували усе спростувати. Мовляв, Березенко недочув, про агресію Тимошенко говорила, а от щодо обійм з Герман, так Тимошенко "не на словах, а дією показала, що вміє прощати навіть тих, хто приніс їй багато горя".

Аби не бути голослівними зацитуємо і саму Тимошенко: "… Україна протистоїть зовнішній війні. На неї тиснуть і ззовні, і зсередини – інформаційною пропагандою, відвертою неправдою, псевдореферендумами… Хтось піддався обману – розкажемо йому правду, повернемо до нашої великої української родини. Адже саме внутрішня єдність – попри культурне, світоглядне, мовне та інші розмаїття – дасть нам можливівсть розправити плечі, здобути справедливу перемогу і встановити мир. А єдиними ми станемо тільки примирившись. Після взаємного розкаяння і прощення…". Так, слова "зовнішня війна" в Вашингтоні прозвучали, але в усьому іншому риторика цілком ахметівська. Та й на тлі "повернення до української родини", "взаємного розкаяння і прощення" слова про зовнішню агресію якось губляться.

І не варто забувати, що поки Тимошенко пафосно говорить про примирення, на Донбасі щодня вбивають та калічать українських вояків. Може Тимошенко і справді щиро вважає, що їй є в чому каятися перед "недочутим Донбасом", але навряд чи вона знайде в цьому підтримку більшості українців. Здається, "фашистська хунта" ще не доросла до таких моральних висот, аби просити вибачення у бвивць і ґвалтівників, які радісно кликали окупантів на Донбас, мріяли дійти на танках до Львова, і досьогодні продовжують вбивати українців.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада