Яку виставу грає Генпрокуратура з Горбатюком

З керівника управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка активно ліплять такого собі борця з прокурорським "беспрєдєлом"
Depo.Влада
28 квітня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Яку виставу грає Генпрокуратура з Горбатюком
Яку виставу грає Генпрокуратура з Горбатюком

Історія з показовим цькуванням у Генпрокуратурі Сергія Горбатюка стає все більше схожою на добре продуману театральну постанову. Така собі трагікомедія під назвою "Прокурор-демократ". Як свого часу говорив покійний генерал Лебедь, генерал-демократ все одно, що єврей-оленяр. Цікаво спостерігати як з Горбатюка – прокурора з двадцятирічним стажем, зараз ліплять фігуру демократа, який може покритикувати керівництво ГПУ. Але так, щоб нікого не образити. Так, складно згадати бодай жодне криве слово Горбатюка особисто проти Віктора Шокіна. У свою чергу, критика з боку "балакучої голови" ГПУ Владислава Куценка лише збільшує підтримку Горбатюка.

Для "тусівки" заяви Горбатюка щодо наявності підстав для оскарження рішень, прийнятих на першій Всеукраїнській конференції прокурорів – це бальзам на душу. Хоч хтось з прокурорських визнав, що конференція, проведена прокурорами, фактично призводить до збереження нинішнього стану справ у ГПУ. Втім, наслідків від заяв Горбатюка – ніяких.

Інша справа – критика на адресу Горбатюка. Тут йому згадали справи Майдану, які Горбатюк веде вже третій рік, але результату й донині нема. "Ну знаєте поганому танцюристу... Це його питання, я не хочу про своїх колег погано говорити, але суспільство кожного разу запитує що зі справами "Майдану". У нас створене чи ненайбільше управління, там під 200 слідчих укомплектовані у Сергія Горбатюка для розслідування майданівських справ та справ високопосадовців, надана їм техніка, обладнання, приміщення, надано все, дайте тільки людям результати. Зразу хочу сказати, що про жодні підозри та якісь кримінальні провадження Горбатюку не йдеться і таких проваджень нема по суті. Але те, що йому керівництво на нарадах каже, що ти займався справою Лукаш, що з нею, чому справа ніяк не дійде до суду", - заявив Владислав Куценко. Втім, і для Горбатюка ніяких реальних неприємностей від цього нема.   

До того ж вся ця історія активно перемежовується з політикою. Так, бучу підняв нардеп від БПП Сергій Лещенко, який заявив, що Генпрокуратура намагається усунути Горбатюка від розслідування справ часів Майдану. "Нам стало відомо, що стосовно пана Горбатюка готується повідомлення про підозру. Намагаються відкрити кримінальне провадження стосовно керівника управління спеціальних розслідувань за статтею "халатність", - заявив Лещенко.

Сам же Горбатюк заявив, що стосовно працівників Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, яке займається майданівськими справами, порушено чотири кримінальні провадження. У зв'язку з цим він написав рапорт на ім'я виконувача обов'язків генпрокурора Юрія Севрука.

На фоні того, що після свят Верховна Рада в решті-решт повинна прийняти рішення щодо генпрокурора, і поки єдиним реальним кандидатом є Юрій Луценко, от тільки прокурорській касті прихід Юрія Віталійовича - людини аж ніяк не прокурорської, швидше за все аж ніяк не потрібний. Схоже на те, що консолідована думка в середині ГПУ - головне, щоб новий генпрокурор був свій, а Горбатюк, як не  крути "свій в доску". От і розігрується, не без допомоги парламентських "єврооптимістів", спектакль про гнаного і багатостраждального Горбатюка, який має стати альтернативі небажаному Луценку.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада