Чому Україна не знайде $4 млн. на викуп своїх полонених

СБУ в намаганні дикредитувати бойовиків сама серйозно підставляється
Depo.Влада
23 квітня 2015 11:36
ФОТО: depo.ua
Чому Україна не знайде $4 млн. на викуп своїх полонених
Чому Україна не знайде $4 млн. на викуп своїх полонених

Сьогодні керівник слідчого управління СБУ Василь Вовк повідомив, що середній викуп за полонених становить від 2 до 10 тис. доларів США. "Україна - велика країна, але коли мова йде про життя і смерті, можна дізнатися все. Наприклад, у кого в родині, які доходи, які родичі. Один "козак" тримав 5 хлопців. Як вони розповідали, просив 2000 за п'ятьох. Для бізнесмена середньої руки то невеликі гроші. Буває, що просять за відомого бійця 50 тисяч доларів. А деякі хочуть 700 гривень. Але щоб їм ці гроші обов'язково на карту перерахувати. Серед них багато шахраїв", - розповів Вовк, демонструючи знання терористичної закуліси. І все б добре, але виникає одне просте питання - якщо то саме СБУ говорить про 400 полонених, якщо їх оцінити навіть усіх по 10 тисяч доларів, то невже в України немає 4 мільонів доларів, щоб їх усіх викупити?

Звичайно, є. Але, мабуть не все так просто, як це намагається представити пан Вовк. По-перше, якщо держава візьметься викуповувати полонених, то це тільки стимулюватиме терористів у новітній "работоргівлі". А, по-друге, пан Вовк просто вигадує і спрощує, оскільки можна бути певненим, що далеко не усі полонені продаються. Спробуйте викупити Савченко чи Сенцова. Для чого ж СБУ розповідає про ці розцінки. Відповідь банальна - щоб похизуватися знанням терористичної закуліси та представити бойовиків як винятково захланих бандитів. Але там де ми бачимо хизування і піар, з'являється зворотнє відчуття - в СБУ геть нічого не знають про полонених і як їх визволити. 

І останнє. Саме пан Вовк розповів в ефірі центрального телеканалу байку про ДТП з братом вбитого Калашникова та 6 млн. доларів знайдених в машині, а потім з'ясувалося, що загиблий брат Калашникова - це жива і здорова сестра...