Чому Садовий побоявся провести з'їзд у Кривому Розі

Схоже, що "Самопоміч" вирішила тихо злити мерські вибори у другому за величиною місті Дніпропетровщини
Depo.Влада
12 лютого 2016 17:45
ФОТО: depo.ua
Чому Садовий побоявся провести з
Чому Садовий побоявся провести з'їзд у Кривому Розі

Завтрашній позачерговий з'їзд та мітинг "Самопомочі" у Харкові демонструє, що лідер партії Андрій Садовий оголосив свій Drang nach Osten – тиск на схід. "Уряд має піти у відставку, влада має схаменутися і припинити політичні репресії в країні, негайно почати очищення від корупціонерів", - йдеться в повідомленні "Самопомочі". Отже, Садовий починає боротьбу за східний електорат, позиціонуючи себе як таку собі "третю силу".

Втім, не дуже зрозуміло, чому обрано саме Харків, а не Кривий Ріг, де за два тижні відбудуться перевибори, і де саме представник "Самопомочі" виступатиме головним борцем з посіпакою Януковича Олександром Вілкулом. Подібна акція явно б грала на користь "Самопомочі", а поява Садового могла б дати серйозний поштовх у підтримці цієї політсили у Кривому Розі, що чудово вписувалося в загальну тенденцію просування партії на схід.

Втім, Садовий поїхав до Харкова, і пояснення такому рішенню існує лише одне – вибори в Кривому розі "Самопоміч" зливає. Depo.ua раніше вже писав про три головні причини майбутнього програшу "Самопомочі" Вілкулу. По-перше, рішення ВР про призначення позачергових виборів Криворізького міського голови на 27 березня 2016 року відклало вирішення суперечки на цілі три місяці. І хоча "Самопоміч" намагалася "качати" цю тему, влаштовуючи голодування під кабінетом Гройсманом, пристрасті вгамувалися, а електорат втратив свою мобілізованість.

По-друге, попри припинення Верховною Радою повноважень Вілкула на посаді мера Кривого Рогу міським головою міста залишився… той же Юрій Вілкул, який на попередніх місцевих виборах 2010 року вже був обраний мером. А отже у Вілкула залишилися всі можливості для використання адмінресурсу. І нарешті, по-третє, соціально-економічна ситуація в країні не стає кращою, а "Самопоміч" все рівно, хай і формально, але в коаліції.

До цього ще можна додати слабку підготовку до цих виборів партійними структурами – і мерське крісло, вочевидь, залишиться за Вілкулом-старшим. Що ж до Садового, то той явно не хоче нічого змінювати: як показали останні місцеві вибори, лідер "Самопомочі" турбувався лише за результати у Львові…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада