Три причини, чому Вілкул переможе у Кривому Розі 27 березня

На жаль, сценарій перевиборів у другому місті Дніпропетровщини, запропонований Верховною Радою, не сприяє перемозі кандидата від "Самопомочі"
Depo.Влада
23 грудня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Три причини, чому Вілкул переможе у Кривому Розі 27 березня
Три причини, чому Вілкул переможе у Кривому Розі 27 березня

Після низки скандалів, блокувань парламентської трибуни та навіть погроз гранатою Верховна Рада в решті-решт спромоглася ухвалити рішення про проведення перевиборів у Кривому Розі. При цьому Верховна Рада достроково припинила повноваження Криворізького міського голови Юрія Вілкула. Можна було б говорити про велику перемогу, втім, причин для оптимізму відверто бракує. Існують три головні причини, чому Юрій Вілкул з великою часткою ймовірності зможе перемогти представника "Самопомочі" Юрія Милобога навіть попри перевибори.

По-перше, рішення ВР про призначення позачергових виборів Криворізького міського голови на 27 березня 2016 року відкладає вирішення суперечки на цілі три місяці. Хоча правильно було б, щоб перевибори проводилися мало не одразу після новорічних свят – фактично після олів'є. А так за один річний квартал страсті вгамуються, а Милобога трохи підзабудуть. Мобілізований електорат підзабуде про цю історію.

По-друге, попри припинення Верховною Радою повноважень Вілкула на посаді мера Кривого Рогу міським головою міста залишається… той же Юрій Вілкул, який на попередніх місцевих виборах 2010 року вже був обраний мером. Основоположний принцип про безперервність влади нікуди не заховати. А отже Вілкул отримає час для ретельної підготовки, зокрема, у напрямку нарощення адмінресурсу. Тим паче, що він і так фактично контролює місто. Але тепер недооцінки суперника з боку Вілкула-старшого очікувати годі. Саме тому не варто розраховувати і на те, що щось кардинально зміниться у виборчих комісіях, фактично окупованих людьми Вілкула. Що вони "підрахують" в день виборів, можна лише здогадуватися.

І нарешті, по-третє: доводиться констатувати, що соціально-економічна ситуація в країни продовжує погіршуватися. На цьому моменті чудово вміють грати "господарники",  а по факту - представники "п’ятої колони", до якої власне і входить родина "регіоналів" Вілкулів. З огляду на цей фактор, а також на відсутність реальної консолідації політсил, які зараз представляють владу, доводиться констатувати, що шанси у Вілкула-старшого зберегти владу у Кривому Розі набагато вищі, аніж у представника партії, в якій люблять публічно погрожувати охороні парламенту гранатою.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада