Чому Саакашвілі більше не цікава Одещина

Усе йде до того, що новим головою Одеської області стане антагоніст Міхо
Depo.Влада
16 грудня 2016 16:00
ФОТО: depo.ua
Чому Саакашвілі більше не цікава Одещина
Чому Саакашвілі більше не цікава Одещина

Конкурс на посаду голови Одеської обласної держадміністрації вийшов на фінальну стадію: 44 кандидатури поборються за це крісло. Сам конкурс стартує 20 грудня о 10:00, але вже відомі фаворити конкурсу і "клоуни", які додаватимуть цьому процесу скандального забарвлення.

З відомих персоналій, які зібралися брати участь в конкурсі, варто виділити колишнього депутата Одеської міськради Дмитра Співака, відомого своїми міграціями по політичних проектах. Так, у 2010-2011 роках він був головою Одеської міської організації партії "Батьківщина, після чого опинився в провальному проекті Наталії Королевської "Україна – Вперед!", а вже у 2014 році балотувався в нардепи від "Блоку Порошенко" по Київському району Одеси, де програв екс-губернатору Одещини Едуарду Матвійчуку. Загалом, його шанси видаються дуже невисокими.

Про намір брати участь в конкурсі оголосив однокурсник Саакашвілі, колишній "регіонал" Василь Горбаль. Чесно кажучи, абсолютно незрозуміло, на що сподівається колишній губернатор Львівщини часів Януковича, оскільки він зараз чужий абсолютно для всіх нинішніх політичних сил в Україні.

Розважати журналістів явно збирається скандальний бізнесмен Гарік Корогодський, який вирішив брати участь у конкурсі на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації попри наявність в нього ізраїльського громадянства. Можна не сумніватися, що шоу він влаштувати зможе…

Фаворитом майбутнього конкурсу наразі називають нинішнього голову Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, який входить до БПП і є членом наглядових рад ВАТ "Дунайсудноремонт" і ВАТ "Ізмаїльський річковий порт "ДУНАЙСУДНОСЕРВІС". Він – син Ігоря Урбанського, одного з найбільших бізнесменів Одещини, якого також називають "хазяїном" Ізмаїлу. Брат кандидата в губернатори Олександр Урбанський – нардеп, який переміг у 2014 році по мажоритарному округу в Ізмаїлі.

Урбанському, який був одним із затятих супротивників Михайла Саакашвілі, конкуренцію складе ще один опонент колишнього губернатора, народний депутат від БПП, одеський бізнесмен Геннадій Чекіта. Втім, останній серйозно поступається ресурсністю та владною міццю сім’ї Урбанських.

Цікаво, що наразі не чутно про жодного кандидата на посаду губернатора від команди Михайла Саакашвілі. Коли він йшов з посади, то говорив, що "визволить Київ", а потім займеться Одесою. Схоже, насправді він просто вирішив перегорнути цю не дуже вдалу для себе сторінку. Інакше б нас давно чекала гучна агітація за когось з учасників конкурсу. Тим паче, що в.о. губернатора Одещини залишилася Соломія Бобровська, яка входить в команду Саакашвілі і могла б спробувати позмагатися на конкурсі.

Виходячи з нинішніх реалій, після "варяга" Саакашвілі Одеську ОДА, схоже, очолить хтось з місцевих. Чи стане краще від цього жити мешканцям регіону – питання риторичне…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада