Чому новий очільник Нацполіції ризикує стати жертвою внутрішніх чвар

Схоже, Арсен Аваков вирішив поділитися посадою головного поліцейського, проте це не убезпечить відомство від можливих конфліктів і "підсиджувань" майбутнього шефа

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому новий очільник Нацполіції ризикує с…

Головною несподіванкою конкурсу на заміщення посади голови Нацполіції стала відмова від участі в ньому в.о. голови Національної поліції Вадима Трояна і керівника Нацполіції Києва Андрія Крищенка. "Прийняв рішення зняти свою кандидатуру з конкурсу на посаду голови Національної поліції. Як патріот своєї професії не можу ставити під сумнів об'єктивність вибору керівника багатотисячного колективу поліції. В першу чергу це пов'язано з трагічними подіями на Київщині", - заявив Крищенко. У свою чергу, за словам Трояна, йому не вистачило близько 20 місяців стажу для того, аби повністю відповідати вимогам до голови Нацполіціії. Вирішив не ризикувати…

Утім, сама подача ними документів свідчила, що спершу їх кандидатури все ж розглядалися. І, схоже, Крищенка та Трояна довелося прибрати з конкурсу, щоб не викликати збурення. За великим рахунком, це правильний крок, інакше б глава МВС давав своїм опонентам чудову нагоду звинуватити себе у політичній заангажованості. У випадку з близьким до нього Трояном. У свою чергу, Крищенку постійно б згадували трагедію в Княжичах, де загинули співробітники поліції.

Хто ж залишився серед фаворитів на посаду голови Нацполіції? Варто виділити начальників обласних управлінь поліції: Одеського – Дмитра Головіна, Донецького – В’ячеслава Аброськіна, Чернігівського – Едуарда Альохіна та Чернівецького – Сергія Пілігрима. Проте найбільш реальним кандидатом наразі називають Костянтина Бушуєва, який вигулькнув на високих посадах лише в грудні 2015 року, коли зайняв крісло заступника Трояна, і зараз активно просуває власну кандидатуру у ЗМІ та соцмережах. Також певні шанси отримати крісло головного поліцейського є у Сергія Князєва, який не такий "скоростиглий", як Бушуєв, і почав свою роботу зі звичайного міліціонера в Білій Церкві.

Але важливо навіть не це. Хто б не став головою Нацполіції, конкурс дає шанси іншим учасникам, які набрали високі бали, посісти посади заступників голови Нацполіції. Є шанси залишитися на своїх посадах і в нинішніх заступників. І тут може статися абсолютно непрогнозована ситуація: у підсумку ми можемо отримати казус, коли переможець конкурсу опиниться в оточенні недоброзичливців, які його "підсижуватимуть". Або виноситимуть сміття з поліцейської "хати". В українських чиновників, на жаль, значний досвід бігання по телеефірах зі звинуваченнями на адресу своїх опонентів. Якщо трапиться саме так, то замість реформ ми отримаємо гучні внутрішні розбірки. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme