Чийгоз закликав світ сприяти створенню Кримськотатарської автономії

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який майже два роки утримується у СІЗО в анексованому Криму, написав звернення до іноземних послів і представників міжнародних організацій
Depo.Влада
13 грудня 2016 20:35
ФОТО: depo.ua

Це звернення його адвокат Микола Полозов озвучив в Києві, передає Depo.ua з посиланням на "15 минут".

Чийгоз закликав до заснування кримськотатарської автономії в складі України.
"Вважаю необхідним і актуальним в сьогоднішніх умовах надання сприяння Україні міжнародними організаціями в наданні (Криму) статусу Кримськотатарською Автономної Республіки Крим, щоб виключити спекуляції і підміну поняття "корінний народ", - йдеться в його заяві.

"Кримські татари, багато років протестували проти наростаючого російського сепаратизму в Криму, були обурені і висловили категоричний протест проти окупації Криму Росією. І кожна група визначала свою поведінку в цій ситуації: одні - відсиджувалися або швидко залишали Крим, їдучи на материкову частину України, інші - продовжували свою природну поведінку, тобто виражали в різній формі протест, що, природно, призвело до ряду репресій: одних - викрадали і вбивали, інших - штрафували або саджали в тюрми...", - заявив Чийгоз.

Він зазначив, що "заявити "Крим - це Україна" - це заздалегідь прирікати себе в Криму на постійні небезпеки, або "Крим - це Крим", "Крим - це Росія" - (розраховувати) на спокійне існування".

"Мати паспорт України з метою виїзду за кордон, для навчання за кордоном, ведення бізнесу на території України або за її межами, участі в спортивних та інших заходах або просто для можливості виїжджати час від часу, щоб подихати "повітрям свободи".

А є інше ставлення - паспорт України - це демонстрація своєї позиції як громадянина України, відстоювання своїх політичних переконань. Кожен вибирає сам", - йдеться у його зверненні.

Чийгоз заявив, що кримські татари за часів Радянського Союзу виступали проти радянської влади внесли величезний внесок у руйнування "імперії зла".

Нагадаємо, що Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада