Чи зіпсує Корбан гарний логотип "Укропу"

Галас, піднятий у соцмережах навколо шеврону "УКРОП" та однойменної партії Коломойського - висмоктаний з пальця
Depo.Влада
25 червня 2015 14:18
ФОТО: depo.ua
Чи зіпсує Корбан гарний логотип "Укропу"
Чи зіпсує Корбан гарний логотип "Укропу"

Смішно, але в історії з символікою проекту Коломойського "УКРОП" значна кількість блогерів виключно керувалася принципом "А Баба-Яга против". Спочатку вони лили сльози відносно того, що, мовляв, "верните художнику краденное", звинувачуючи Корбана і його команду у привласненні символіки "УКРОПу". Пізніше, коли автор "укропного" логотипу Андрій Єрмоленко повідомив, що він продав малюнок Корбану, а гроші передав дитячим будинкам, це чомусь знову викликало хвилю негативу. Тепер вже на адресу автора. Мовляв, він - зрадник (кого, чого - невідомо) й "продався клятим гасконцям" (походження цього мему теж наразі достеменно невідоме).

У будь-якому разі, незалежно від того, хто і як ставиться до "Укропу", доводиться констатувати, що вся ця історія повністю висмоктана з пальця. По-перше, ніхто не зкасовував прав на інтелектуальну власність. Автор може намалювати й продати будь-який свій малюнок. І жодних скандалів в цій історії вишукувати не варто.

Чи зіпсує Корбан бренд "Укропу" - фото 1

По-друге, варто визнати, що збудження деяких блогерів, які переймаються тим, що Коломойському, мовляв, здали мало не справжній національний символ, виглядає абсурдно. Варто нагадати, коли і чому з'явився "укроп". Ще минулої весни російські бойовики почали обзивати наших військових "укропами". В результаті, в Україні все швидко перевели в жарт, а Єрмоленко запустив зображення гілочки кропу в маси. В результаті, шеврони з надписом "Укроп" отримали величезну популярність. Але вважати це загальнонаціональним символом - це буде перебільшенням. Скоріш, це вдалий стьоб над ворогами...

Втім, навіть якщо й визнавати кріп національною рослиною, як ту ж конюшину в Ірландії, то доводиться констатувати: всі без виключення політичні сили так чи інакше спекулюють на національних символах. Адже для того, щоб мати успіх, треба позиціонувати і ототожнювати себе з патріотами. Якщо вже на те пішло, то Партія регіонів теж використовувала у своїй символіці український прапор - і нічого. Так що за такою логікою вважати кріп національною символікою, то тоді логічно було б прибрати усю символіку з усіх партійних прапорів.

У цьому фарсі піти ще далі: київське "Динамо" з біло-синьою символікою мало б відмовитися від неї, адже це кольори клятих "регіоналів". У свою чергу, донецький "Шахтар" за цією ж логікою мав би відмовитися від помаранчевого кольору. Однак ніхто на це не піде, бо мають здоровий глузд і розуміння: в українській політиці все міняється дуже швидко, і кольори, які ще недавно несли якесь смислове навантаження, через кілька років забудуться. Аналогічна історія очікує на "УКРОП" Корбана. Зрозуміло, що цей проект розрахований на одну - максимум дві кампанії. Після чого цей майданчик або закриють, або шукатимуть новий.