Як Коломойський очистив від Шлемка "дорогу молодому" Корбану

Несподіване рішення нардепа від "Батьківщини" Дмитра Шлемка про складання депутатського мандату явно розрахована на те, щоб допомогти правій руці Коломойського – Геннадію Корбану восени потрапити до Верховної Ради
Depo.Влада
4 червня 2015 13:30
ФОТО: depo.ua
Як Коломойський очистив від Шлемка "дорогу молодому" Корбану
Як Коломойський очистив від Шлемка "дорогу молодому" Корбану

Добровільне складання депутатського мандату - річ непересічна. Просто так їх, як відомо, не здають. Враховуючи той факт, що Дмитро Шлемко з Прикарпаття - людина, давно і близько пов'язана з Ігорем Коломойським, немає жодних сумнівів в тому, що таке несподіване рішення пов'язане з політичними іграми, які зараз веде дніпропетровський олігарх.

Сам Шлемко заявляє, що вирішив дати дорогу молодим, але така аргументація виглядає досить штучною. Для того, щоб зрозуміти, навіщо було робити такий хід і хто ж там є таким "молодим", варто поглянути, хто після уходу Шлемка має піднятися по виборчому списку "Батьківщини". Мова йде про Валерія Дубіля (№19), досить відомого персонажа у Чернігівській області. Зокрема, його називають "хазяїном Прилук", а також пов'язували з керівництвом Троєщинського ринку у Києві. Окрім того, варто зазначити, що Дубіль - переможець чернігівського округу №205 на парламентських виборах 2012 року. Саме того округу, де восени пройдуть довибори, і на яких збирається балотуватися відомий представник групи "Приват", екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан. Збирався висувати свою кандидатуру і Дубіль. Враховуючи його впізнаваність у окрузі, він міг суттєво порушити плани Корбана, який явно розраховує прибрати під себе протестний електорат округу. Тому й була розіграна така хитра схема з складанням мандату Шлемка, щоб Дубіль не крутився під ногами.

Втім, за інформацією depo.ua, у лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко - трохи інші плани щодо звільненого мандату. Як повідомили джерела у цій політсилі, Юлія Володимирівна хоче "підтягнути" до парламенту Андрія Шевченка, який йде по списку після Дубіля. А самого Дубіля все ж таки відправити на цей округ. Цю інформацію частково підтвердив і сам Шлемко, зазначивши, що наступним за списком є Валерій Дубіль, але "Дубіль йде на вибори по мажоритарному округу в Чернігові, де він не раз вигравав".

Проте, чи зможе Тимошенко вмовити Дубіля відмовитися від гарантованого мандату й піти боротися проти двох потужних конкурентів, маючи примарні шанси на перемогу, це велике питання. Якщо їй це все ж таки вдасться, то тим самим вона підіграє команді Президента. Але відсутність реальних юридичних важелів з боку Тимошенко на Дубіля навряд чи дасть їй змогу зробити такий "фінт вухами".