Чехія і Словаччина охоронятимуть свій повітряний простір спільно

Уряди Чехії і Словаччини домовилися про спільну охорону повітряного простору двох держав
Depo.Влада
13 травня 2015 22:45
ФОТО: depo.ua

Відповідний договір буде розроблений і підписаний двома державами у найкоротші терміни. Про це повідомляє depo.ua  з посиланням на Радіо Прага .

Даний проект відкритий для участі та іншим сусіднім країнам. Договір повинен передбачати можливість безперешкодного проведення операцій винищувальної авіації над територіями суміжних держав, які приймають участь у ньому.

Наприклад, у разі захоплення цивільного літака і загрози його використання для здійснення терористичної атаки.

Розширенню чесько-словацького співробітництва у сфері охорони повітряного простору має допомогти і те, що Словаччина готує заміну винищувачів Міг-29, які майже відслужили свій термін, на літаками Jas-39 Gripen, які також використовує і Чехія.

Раніше генеральний секретар НАТО Єн Столтенберг повідомляв , що російські військові літаки в 2014 році більш як 400 разів  порушували європейський повітряний простір. При цьому вони не виходили на радіозв'язок.

Через підвищену активність російських військових Альянс розширив патрулювання повітряного простору над територіями Балтійського, Північного і Чорного моря, а також Атлантики. Зокрема, простір країн Балтії будуть охороняти  італійські та польські винищувачі.