Будівлю Верховної Ради відкривають для екскурсій: Коли українці можуть потрапити до кулуарів

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що на честь свята – Дня Конституції – будівлю парламенту відкривають для відвідувачів

Журналіст відділу новин
Будівлю Верховної Ради відкривають для е…
Фото: Скріншот

Про це він заявив в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

Так, відвідати будівлю Верховної Ради всі охочі можуть з 25 до 28 серпня.

"Будуть організовані відповідні екскурсії", – уточнив Стефанчук.

Зазначимо, що Будинок Верховної Ради – споруда в Києві, побудована 1939 року за проектом архітектора Володимира Заболотного. Він використовується для проведення засідань парламенту України.

Вестибюль головного входу на першому поверсі – простий за архітектурними формами, безпосередньо поєднаний урочистими сходами зі світлими парадними кулуарами-фоє другого поверху, оздобленими рядом пристінних колон із мармуру зі стилізованими коринфськими капітелями на кшталт фасадних.

Крім головного входу, в основній частині будинку є ще сім бічних входів, при кожному з яких – невеликий вестибюль і допоміжні приміщення.

Під сесійною залою в цокольному поверсі будинку розташована нова конференц-зала, споруджена під час реконструкції старих приміщень кінозали у 1998–1999 роках.

На другому поверсі парламентського будинку навпроти центрального входу до сесійної зали проводиться реєстрація народних депутатів України та забезпечення їх робочими матеріалами.

Праворуч – велике електронне табло інформаційної системи "Рада-3". Ліворуч – художнє полотно "Державотворення" (художник О. Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акта проголошення незалежності України.

Центром об'ємної композиції будинку Верховної Ради є розташована на другому поверсі сесійна зала на 1 000 місць. Вона має загальну площу в плані близько 650 м². Форма її – восьмигранна з об'ємами лож і балконів, розміщених за межами основного восьмигранника.

Нагадаємо, дещо раніше стало відомо, що у День Незалежності в Україні будуть оригінал Конституції та булава Пилипа Орлика.

Довідка: У червні 1996 року народні депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України.

Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності (до 1996 року використовували Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки).

Тоді народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня – безперервно впродовж 23 годин. Під час голосування "за" висловилися 315 парламентарів.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, а також стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина. Крім того, це сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

День Конституції України – державне свято, яке щорічно святкують 28 червня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme