Боротьба з кнопкодавством: Коли у Раді запрацюють додаткові камери і сенсорна кнопка

У сесійній залі Верховної Ради вже цього тижня будуть встановлені додаткові камери. Запрацює і система сенсорної кнопки, яка вже пройшла необхідні випробування

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Боротьба з кнопкодавством: Коли у Раді з…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив спікер Дмитро Разумков під час погоджувальної ради в парламенті, передає Depo.ua.

"Реформа пов'язана з тим, щоб унеможливити питання кнопкодавства. Ми багато про це говорили. Щось вже зроблено, щось доробляється, деякі аспекти будуть запроваджені цього тижня. Наприклад, я знаю, що будуть встановлені вже камери. І незабаром вони запрацюють", – сказав він.

За словами Разумкова, паралельно з цим парламент займається оновленням системи "Рада".

"Є декілька варіантів руху в цьому напрямку. Є і вітчизняні аналоги, є більш сучасні іноземні, які також дозволяють використовувати і біометричні показники людини для того, щоб точно вже зняти питання, пов'язані з кнопкодавством", – уточнив спікер.

Водночас Разумков зауважив, що необхідно рухатися вперед, а не чекати, оскільки "це коштує великих грошових вкладень і бюджетних витрат".

"Тому минулого тижня була завершена робота і проведене тестування щодо того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради України. Вона працює. Вона пройшла перевірку відповідною організацією… і з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування і під час засідань ВРУ", – сказав він.

Спікер зазначив, що ця система відповідає всім нормам.

"Інститут-розробник її протестував. Ті питання, які викликали дискусію, були прибрані. І в нас є офіційне заключення, акт, про те, що вона може використовуватися. Тому з наступного пленарного засідання ми зможемо продемонструвати систему, яка не буде дозволяти застосовувати кнопкодавство в стінах ВРУ. Єдине прохання – якщо вона буде працювати, то немає сенсу прив'язувати картки до місця. Це знімає питання прив'язки до місця, тому що вона унеможливлює одночасне натискання з більше ніж одного робочого місця голосування "за", "проти", "утримався" тощо", – пояснив Разумков.

Він також попросив усіх нардепів прийти завтра, 2 березня, на робочі місця за 15 хвилин до початку пленарного засідання.

"Прийти завтра на 9:45 для того, щоб всі могли спробувати, протестувати, і щоб о 10:00 ми вже розпочали засідання з новим механізом голосування", – підсумував Разумков.

Нагадаємо, у серпні 2019 року Державне бюро розслідувань спільно з оперативним підрозділом Служби безпеки України проводили огляд центру управління системою "Рада" з метою виявлення порушень правил експлуатації використання сенсорно-обчислювальної системи.

18 грудня Разумков повідомив, що в Україні нардепів жорсткіше каратимуть за кнопкодавство.

Так, після скандалу з кнопкодавством під час голосування за призначення міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, у Раді домовилися встановити додаткові камери у сесійній залі парламенту, щоб запобігти випадкам неперсонального голосування. 

Тоді Разумков пояснив, що камери встановлять у тих місцях, де їх немає. Наприклад, у ложах. 

Також, зі слів Разумкова, здолати "кнопкодавство" на 100% має нова система "Рада", яку планують запустити дещо згодом.

Обговорюється і можливість внесення змін до регламенту Ради, які б дозволили не допускати народних депутатів-кнопкодавів до участі у засіданнях ВР, і, відповідно, вони тимчасово будуть позбавлені заробітної плати. 

Довідка: З початку 2020 року за неособисте голосування у Верховній Раді передбачена кримінальна відповідальність.

За це передбачено штраф на суму від 51 до 85 тисяч гривень.

Крім того, депутат-кнопкодав втрачає свій мандат, якщо його провину доведе суд. Досудове розслідування в таких справах проводить Державне бюро розслідувань, але підозру особисто має підписати генпрокурор.

Читайте також: Кнопкодавство в смартфоні: Коли Верховну Раду переведуть на фріланс

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme