Бородянський хоче покарання за фейки не тільки для ЗМІ, а й для соцмереж

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський вважає, що відповідальність за поширення дезінформації повинна бути не тільки для зареєстрованих ЗМІ, а й для сторінок у соцмережах та месенджерах
 

Про це міністр сказав у інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

 

"Я вам говорю, що ми не про медіа, ми про контент, і неважливо, де він. Якщо він є у "Фейсбуці", це не дуже складно, бо ми говорили з "Фейсбуком" про це", – зазначив Бородянський.

 

Він також зазначив, що планується офіційно інформувати людей про розповсюдження фейків.

 

"Якщо ми побудували систему, в якій є система попередження, превенція розповсюдження такої інформації. Коли ми говоримо: так не роби, тому що це червоні флажки. Друга історія: коли ми можемо заблокувати цю історію в спосіб, який визначений законодавством.

 

Далі, якщо в нас є індекси, наприклад, індекс поширювачів інформації, індекс достовірності, то ми, наприклад, розуміємо, що "Українська правда" має індекс 99%. І тому інформація, яка надходить від "Української правди", вона перевірена і достовірна. А наприклад, інформація, яка надходить від соціальної мережі... Або якоїсь групи в телеграмі. Але вони теж повинні індексуватися. Як тільки вони працюють з людьми, з великою кількістю людей, у них є індекс", – зазначив міністр.

 

Він також погодився, що найбільшу загрозу зараз для поширення фейкової інформації становлять саме месенджери.

 

"Якщо в телеграм-каналі в Україні поширюється системна фейкова інформація, то, можливо, ми скажемо: "Шановні громадяни, ви повинні знати, що в телеграм-каналі поширюється фейкова інформація. І ми як держава повідомляємо вам", – зазначив Бородянський.

 

Однак наразі міністр не може сказати конкретно, якими механізмами відбуватиметься контроль за фейками в інформаційному просторі.

 

"Ми розуміємо напрямок, по якому ми повинні пройти, ми розуміємо виклики, які на цьому шляху в нас є. І ми розуміємо, що ми крок за кроком повинні забезпечити зменшення контенту, який можна назвати дезінформацією. А вже там будуть технічні складнощі, будуть обмеження – це зрозуміло. Ми будемо шукати варіанти, варіанти, варіанти. Самим сталим варіантом є розвиток критичного мислення в людей. Це фундаментальна історія", – сказав він, додавши, що це "історія, на яку піде десятиріччя системної роботи".

 

Нагадаємо, міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що головною функцією омбудсмена з інформації буде відстоювання інтересів держави і звернення до суду через фейки

 

15 листопада стало відомо, що Міністерстві культури, молоді та спорту України пропонують в судовому порядку блокувати інформаційні ресурси за системне розповсюдження дезінформації

Також, як відомо, президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити законопроект про вимоги і стандарти новин до 31 грудня 2019 року.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський запевнив, що уряд не планує регулювати стандарти новин, а слова в указі президента Володимира Зеленського про "вимоги і стандарти новин" є термінологічним непорозумінням

 

Читайте також: Тактика повзучого наступу: Чому Зеленський дав задню в історії зі стандартами для ЗМІ

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme