Бородянський визначився, кого хоче бачити на посаді мовного омбудсмена

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський визначився із кандидатом на посаду уповноваженого із захисту державної мови – на початку наступного тижня його кандидатура буде внесена на розгляд Кабінету міністрів України

Про це Бородянський повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Я визначився з кандидатом на позицію уповноваженого із захисту державної мови, і на початку наступного тижня його кандидатура буде внесена на розгляд Кабінету міністрів України", – написав міністр.

Він наголосив також, що гарантує, що створюватиме "усі можливості як для захисту і поширення української мови, так і для розвитку усіх сфер нашого культурного життя".

"Мова і культура – це ті базові цінності і маркери, за допомогою яких формувалася і продовжує розвиватися українська політична нація. На моє глибоке переконання, мову потрібно не тільки захищати, але і застосовувати та популяризувати", – зазначив Бородянський і привітав громадян із Днем української писемності та мови.

Нагадаємо, 18 жовтня громадські активісти звернулися до Кабінету міністрів України із закликом призначити уповноваженого із захисту державної мови.

21 жовтня прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив під час брифінгу, що очікує від Міністерства культури, молоді та спорту (МКМС) подання щодо кандидатури на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Довідка: 16 жовтня у Міністерстві культури, молоді та спорту (МКМС) заявили, що планують "найближчим часом" внести свою кандидатуру на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності 16 липня. Він, зокрема, передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Так, уповноважений розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Водночас у прикінцевих і перехідних положеннях закону визначено, що Кабінет міністрів протягом одного місяця з дня набуття чинності законом зобов'язується внести на розгляд Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до державного бюджету на відповідний рік у частині фінансування забезпечення діяльності Нацкомісії та уповноваженого. Разом з тим уряд протягом трьох місяців від набрання законом чинності повинен був сформувати склад Нацкомісії та призначити уповноваженого.

 

 

Читайте також: Бувай, російська! Як проходить лагідна українізація російськомовних шкіл в Україні

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme