Борди з Росією: Коли перед вікнами Кличка повісять портрет Путіна

Уночі по Києву розвісили біг-борди з написом "Росія – наш головний стратегічний партнер". Схоже, це справа рук конкурентів бізнесмена Катющенка, зображеного на борді. Але ця історія оголила відразу кілька проблем

Борди з Росією: Коли перед вікнами Кличк…

На банері є фото бізнесмена Олега Катющенка, який є засновником будівельної компанії "Холлі Індастріал". Його дружина Інна Катющенко - президентка компанії "Едіпресс Медіа", що видає журнал "Viva". Компанія "Холлі Індастріал" продає свою продукцію під брендом URETEK, займається посиленням і стабілізацією бетонних конструкцій без земляних і екскаваторних робіт. Тобто, йдеться про прибутковий бізнес. І тепер стало очевидно, що у Катющенка з’явилися серйозні вороги. Чи по бізнесу, чи взагалі в житті.

Інна Катющенко через "Фейсбук" подякувала поліції, активістам і комунальним службам Києва, які протягом 40 хвилин демонтували борди. "Поліція займається розслідуванням даного інциденту. У нас немає припущень, хто може бути замовником цього злочину", зауважила вона. Дивно звучить про відсутність припущень, адже зараз Олег Катющенко як ніхто інший мав би бути зацікавлений у спільному з поліцією пошуку провокаторів. Також пані Інна жодним словом не обмовилася, якої думки родина Катющенків щодо самого сюжету на тих біг-бордах. Маємо на увазі "партнерство з Росією".

На НП з проросійськими біг-бордами оперативно відреагувала і громадськість, і столична влада. Це добре, значить "національне примирення" паралізувало свідомість ще не всіх киян. "Наша громадськість - це наші другі очі. Завдяки вашій пильності оперативно виявили "сміття" на декількох біг-бордах, яке, напевно, прилипло з мокрим снігом. Для того, щоб воно не впало на проїзжу частину чи на голову пішоходам, ми організували "прибирання" та нічний моніторинг всіх конструкцій, аби унеможливити повторення ситуації", написав у Фейсбук начальник управління з питань реклами Олександр Смирнов. І проілюстрував допис світлинами про демонтаж русофільського сміття.

Відреагував на провокацію і радник міського голови Дмитро Білоцерківець. "Самовільно розміщена піратська розклейка. Місто реагує. Все буде знято з рекламних носіїв. Дано завдання інспекціям міста і районів виявити можливе розміщення таких рекламних сюжетів на території столиці", – написав він у "Фейсбук".

Виявилося, що "сюжетів" знайшли і демонтували аж 9. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. "Оператори зовнішньої реклами не надавали згоду на розміщення подібних сюжетів, тобто провокативні білборди розмістили піратським способом. Правоохоронні органи вже з’ясовують хто і з якою метою виготовив та розклеїв проросійську рекламу", – наголосив він. І закликав містян повідомляти про випадки розміщення проросійської пропаганди на рекламних носіях.

Простіше кажучи, завдяки уважним громадянам та оперативній реакції комунальників, проблему вирішили. Але разом із тим ця історія демонструє, що у нас, на жаль, можна дуже легко розмістити будь-що і будь-де. Хоч портрет Путіна прямо перед мерією. Бо гроші – не пахнуть. Так, цілком можливо, що на біл-борди плакати з Росією ліпили пірати, але десь же це було надруковано? Це ж не листівки, які можна тиражувати кустарно.

Ще один момент: дана історія має стати поштовхом для перевірок усіх носіїв зовнішньої реклами. Розміщення відверто проросійських сюжетів – поодинокий випадок (принаймні поки), а от порушення закону про державну мову можна зустріти ледь не на кожному кроці. І в рекламній продукції, і у назвах кафе, ресторанів, магазинів. Якщо влада виявлятиме нульову толерантність до порушників законодавства не постфактум, коли грім гримне, а до того, навряд чи хтось братиметься друкувати фейкові плакати і розміщати їх на зовнішніх носіях реклами, і навряд чи власники кафе і ресторанів добровільно платитимуть штрафи за "какую разницу" у назвах своїх закладів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"