Бізнес-люстрація: влада почала трясти олігархів

Сьогоднішні «маски-шоу» в офісі Вадима Новинського – це однозначний сигнал для інших олігархів: вже дуже скоро правоохоронні органи почнуть «трясти» й їх
Depo.Влада
13 лютого 2015 17:57
ФОТО: depo.ua
Бізнес-люстрація: влада почала трясти олігархів
Бізнес-люстрація: влада почала трясти олігархів

Сьогодні міліція влаштувала обшук у столичному офісі компанії «Смарт-Холдинг», власником якого є нардеп з «Опозиційного блоку», олігарх і бізнес-партнер Ріната Ахметова Вадим Новинський. Піддавшись істериці депутати із «ОБ» оперативно з'їхалися до офісу на вулиці Ірининській, що на Подолі. І хоча причини обшуку не уточнюються, можна припустити, що історія з Новинським - це перша «ластівка» у війні між владою і олігархами.

Слід враховувати, що нинішній владі, рейтинги якої - що на Банковій, що на Грушевського - залишають бажати кращого, вже зараз кров з носа потрібно показати хоч якийсь відчутний результат. Тому новоспечений Генпрокурор Віктор Шокін зараз показує максимальну активність. Не пасе задніх і Арсен Аваков, який вже рік запускає реформи в МВС. На цьому фоні, що може бути краще за боротьбу з ненависними всьому населенню країни олігархами? Тим більше, що тим самим влада вбиває відразу двох зайців - окрім красивої картинки про ефективну боротьбу з олігархатом, можна провести й черговий перерозподіл майна.

Чому жереб випав на Вадима Новинського? В принципі, тут немає нічого дивного: власник «Смарт-холдингу» - найяскравіший представник «п'ятої колони» в Україні, якого, до того ж, пов'язують з фінансуванням проектів антиукраїнської спрямованості, а також активною підтримкою УПЦ (МП) і «гундяївщини». Новинський - один із тих, хто неодноразово публічно заявляв про те, що не вважає Росію агресором - ні в Криму, ні на Донбасі. Ідеальний «хлопчик для биття», якого нікому не буде шкода...

Крім того, днями прізвище Новинського спливло ще в одному скандалі: депутат від «Народного Фронту» Тетяна Чорновол публічно вимагає від президента Петра Порошенка позбавити Новинського українського громадянства. «Після закінчення дворічного терміну, передбаченого законодавством України про громадянство, Новинський не виконав зобов'язання про вихід з іноземного громадянства та не отримав документів від компетентних органів Російської Федерації про вихід з російського громадянства», - заявила вона в ході брифінгу у Верховній Раді.

Але не Новинським єдиним... Сьогодні представники МВС також провели обшук на Харківській ТЕЦ-5, що належить структурам, що пов'язані з олігархом Дмитром Фірташем. Той зараз, як відомо, мешкає в Австрії в очікуванні екстрадиції в США. Водночас, керівники ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» підозрюються у неправомірному підвищенні тарифів на постачання енергоресурсів, що призвело до збільшення тарифів для населення на купівлю теплоенергії.

Наступним олігархом, що ризикують потрапити під «прес» правоохоронних органів, без сумніву, є Рінат Ахметов. Підстав для цього більше ніж достатньо. Тим паче, громадська думка в Україні явно підтримає такі починання силовиків.

Правда, у деяких потенційних «клієнтів», схоже, все ж таки є «броня». Приміром, за Віктора Пінчука поки чіплятися навряд чи будуть. У будь-якому разі, доти, поки його тесть Леонід Кучма входить до складу контактної групи з питання Донбасу.

Група «Континіум», яка очолювана нардепом Ігорем Єремеєвим, також, схоже, гарантувала собі спокій «золотою акцією» у парламенті, створивши власну депутатську групу «Воля народу». В результаті перманентних чвар серед коаліційних сил, голоси, підконтрольні Єремеєву, бувають життєво необхідні для того, щоб набрати потрібних 226 голосів за той чи інший законопроект.

Поки що не будуть відкрито чіпати й губернатора-олігарха Ігоря Коломойського. Правда, це зовсім не означає, що до Ігоря Валерійовича черга не дійде. Просто, враховуючи його заслуги перед Україною, він, швидше за все, виявиться в останніх рядах...